Gran Turismo 5 Prologue

Gran Turismo 5 Prologue

Články

Seznamte se s českými finalisty GT Academy

Čeká je jedna z největších výzev a zároveň asi největší řidičský zážitek jejich dosavadních životů. Postaví se desítkám konkurentů a budou hrát o to nejcennější – roční angažmá v závodní stáji. Už z loňska víme, že cesta za absolutoriem jest trnitá. Seznamte se s českými želízky v ohni aktuálního ročníku soutěže Gran Turismo Academy a zkuste odhadnout, jestli na to mají.

Od karikatury k realismu: historie Polyphony Digital

Historie tvůrců série Gran Turismo kupodivu nezačíná u závodní simulace, ale u arkády. Kazunori Yamauchi jakožto vedoucí programátor ve firmě Poly's Entertainment pracoval na arkádové závodní hře ve stylu Mario Kart jménem Motor Toon Grand Prix, která se na japonský trh dostala v roce 1994 na platformě PS1. O rok a půl později vychází Motor Toon Grand Prix 2, který se v lokalizované verzi objevil i v Americe pod názvem Motor Toon Grand Prix. Ano, dvojka se ztratila a tak dochází ke zmatkům, kdo hrál vlastně který díl.

Vtípky ze světa Gran Turismo

Gran Turismo není jen ježdění stále dokola a tvrdá bitva o každý metr asfaltu. Je to i zábava. A poslední díl (recenze) skrývá několik zajímavých vtípků jako například Lochneskou příšeru či opici na stromě nad tratí (obojí v Trial Mountain Circuit). Čerstvě se ale objevil ještě jiný vskutku vydařený vtípek tvůrců.

Evropské Gran Turismo 5 Prologue

Oproti japonské verzi přibudou desítky dalších vozidel, split-screen či Drift mód.

Shrnutí recenzí Gran Turismo 5 Prologue

Jak si nejnovější závody od Sony stojí v prvních recenzích? Nebo jinak: je jim vůbec, co vytknout? + INTRO VIDEO

Již zítra se rozjede Gran Turismo 5 Prologue

Poslední instrukce před čtvrtečním startem v Japonsku a fotorealistické obrázky na posilněnou.
Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
80/100
Datum recenze:
31. března 2008
Recenze