Marek Tvrdý

Okruh Twin Ring Motegi zpět v Gran Turismo

Soutěž Nissan Gran Turismo Academy 2012 se blíží ke konci. Před pár dny začala poslední část obsahující 7. a 8. kolo. V každém z nich je 5 úkolů, které většinou trvají okolo půl minuty. Obvykle jsou v každém kole čtyři poměrně snadné úkoly na prázdné trati a poslední je poněkud těžší s dalšími auty značky Nissan na trati. Tratě jsou převzaté z GT5, stejně tak auta, mezi kterými najdeme i Nissan Leaf a Nissan GT-R Black edition ’12 z loňských DLC.

Mass Effect a Dragon Age: historie DLC ve hrách od BioWare

A máme tu další kontroverzi v produkci EA. DLC pro Mass Effect 3 vydané v den vydání hry, které působí dojmem, že je vytrženo ze hry, ale musí se platit zvlášť. Rozhodl jsem se podívat na věc trochu hlouběji a podíval se i na historii DLC v podání BioWare.

Detailní pohled na novinky a změny v Gran Turismo 5 Spec 2.0

V úterý vyšel v Americe čtvrtý díl série Forza Motorsport, a ve stejný den se objevila i masivní aktualizace největšího konkurenta - Gran Turismo 5. Jak jste si mohli přečíst v recenzích, Forza 4 porazila GT5 v celkové zábavnosti, v kariéře a mnoha dalších věcech. Zůstalo však několik atributů, ve kterých, v rámci žánru automobilových simulací na konzolích, zůstává GT5 neporaženou královnou.

Eidos plánoval do Deus Ex 3 více prostředí včetně Indie

V nedávném rozhovoru s tvůrci Deus Ex: Human Revolution ze studia Eidos Montreal prozradil hlavní výtvarník Jonathan Jacques-Belletéte, že původně do hry plánovali Montreal jako jednu z lokací. Hlavní herní designér Frank Lapikas pak přidal, že měli plány na další čtyři.

Další DLC pro Race07 & STCC2 the Game

Předevčírem vyšlo v pořadí již třetí DLC do hry Race07, která se doposud dočkala 3 rozšíření (či datadisků). Jmenovitě STCC the Game (2008), GTR Evolution (2008) a Race On (2009). Poslední jmenovaný je ale spíše recyklát portu hry na Xbox 360 jménem Race PRO. Po roce a půl se fanoušci série simulací od SimBin místo očekávaného GTR3 dočkají pěti DLC, které jsou plně kompatibilní se všemi zmíněnými hrami/datadisky.

Proč se Dragon Age II nedočkala lokalizace - vysvětlení

Marek Tvrdý, zástupce překladatelské komunity, vysvětluje důvody, proč se DAII nedočkala české lokalizace a zároveň předestírá alternativu, do které se může zapojit a která by češtinu reálně měla přinést.

Co přinesl masivní update pro Gran Turismo 5

V recenzi jsem si stěžoval na několik nedodělků. Je vidět, že tvůrci berou výtky komunity vážně a mnohé z nich se podařilo v patchi 1.05 odstranit. Stíny jsou trochu lepší, stejně jako prach, mechanické poškození je dostupné v Practice i v Arcade módu, kde teď může konečně soutěžit 16 vozů současně. Oficiálně byly oznámeny následující změny:

Od karikatury k realismu: historie Polyphony Digital

Historie tvůrců série Gran Turismo kupodivu nezačíná u závodní simulace, ale u arkády. Kazunori Yamauchi jakožto vedoucí programátor ve firmě Poly's Entertainment pracoval na arkádové závodní hře ve stylu Mario Kart jménem Motor Toon Grand Prix, která se na japonský trh dostala v roce 1994 na platformě PS1. O rok a půl později vychází Motor Toon Grand Prix 2, který se v lokalizované verzi objevil i v Americe pod názvem Motor Toon Grand Prix. Ano, dvojka se ztratila a tak dochází ke zmatkům, kdo hrál vlastně který díl.

Vtípky ze světa Gran Turismo

Gran Turismo není jen ježdění stále dokola a tvrdá bitva o každý metr asfaltu. Je to i zábava. A poslední díl (recenze) skrývá několik zajímavých vtípků jako například Lochneskou příšeru či opici na stromě nad tratí (obojí v Trial Mountain Circuit). Čerstvě se ale objevil ještě jiný vskutku vydařený vtípek tvůrců.

Gran Turismo 5 - recenze

Bylo, nebylo, před pěti lety vyšla skvělá hra Gran Turismo 4 (recenze), která zábavně simulovala průřez historií automobilů na konzoli PS2. Za tu dobu jsme ochutnali placené demo GT5 Prologue (recenze), vánoční soutěžní demo GT Academy a na akcích bylo možné si zahrát například s Mercedes Benz SLS AMG na Nordschleife.