Detailní pohled na novinky a změny v Gran Turismo 5 Spec 2.0
zdroj: tisková zpráva

Detailní pohled na novinky a změny v Gran Turismo 5 Spec 2.0

13. 10. 2011 11:31 | Téma | autor: Marek Tvrdý |

V úterý vyšel v Americe čtvrtý díl série Forza Motorsport, a ve stejný den se objevila i masivní aktualizace největšího konkurenta - Gran Turismo 5. Jak jste si mohli přečíst v recenzích, Forza 4 porazila GT5 v celkové zábavnosti, v kariéře a mnoha dalších věcech. Zůstalo však několik atributů, ve kterých, v rámci žánru automobilových simulací na konzolích, zůstává GT5 neporaženou královnou.

Co tedy patch 2.0, po vzoru starších dílů nazvaný Spec 2.0, vlastně přinesl? Kromě upraveného intra je jednou z nejviditelnějších změn 12 nových vozidel, z nichž je 11 nových vozů NASCAR z ročníku 2011. K tomu dostáváte ještě Nissan GT-R N24 Schulze Motor Sports, se kterým soutěžil v závodu 24 hodin Nürburgringu sám stvořitel série Kazunori Jamauči (mimochodem jeho tým vyhrál ve své kategorii).

 

zdroj: Archiv

 

V hlavním menu přibyla nová ikona, pomocí které půjde od 18. listopadu do hry nakupovat stahovatelné přídavky, tzv. DLC. Pro začátek nás čeká nová noční hala pro motokáry Kart Space I/II a hlavně slavná trať Spa Francorchamps, která podporuje i změny počasí. Pokud byste ji náhodou srovnávali s tou v demu na NfS:Shift, pak upozorňuji, že EA si po tvůrcích prvního Shiftu vyžádalo úpravy v geometrii tratě pro "lepší zážitek ze hry". Takže SMS za ty nepřesnosti nekamenujte a ani jejich trať neberte jako etalon.

Co by to bylo za DLC, kdyby nepřineslo nová auta. A jelikož je to Gran Turismo, DLC bude přeplněno asijskými vozidly: nový Red Bull X2011 Prototype '11, který vypadá podobně, jako ten starý; jediný zástupce nejaponské výroby Dodge Challenger SRT8 Touring Car; 4 vozy Nissan; 2 Mazdy, Subaru, Honda a Mitsubishi v závodních úpravách; poněkud nezvyklá závodní Toyota PRIUS Touring Car (za pár let to taky může být zcela běžné vozidlo na okruzích!) a 3 motokáry. Pro Evropany asi docela zklamání. Seznam a obrázky vozidel naleznete na oficiálních stránkách.

Další DLC pak přinesou sadu 100 barev a 90 kousků kombinéz a přileb (je tam i bílá helma Simpson Diamondback a bílá kombinéza Alpine Stars GP-1 pro fanoušky Stiga!). Nové oblečení se bude hodit, neboť hra nově umožňuje zobrazit hráče vedle vozidla ve Photomodu.

Pozměněna je i ekonomika hry, respektive množství peněz, které můžete vyhrát. Zmizely krásné odměny za vítězství v Seasonal Event, které byly po nějakou dobu na trojnásobku základních hodnot. Nyní je systém více přizpůsoben opravdovým fanouškům série. Pokud se denně přihlásíte do hry, pak dostanete více karet do muzea. Nyní dostanete modifikátor, který znásobí odměnu za všechny závody včetně těch online. Konkrétně 110% v první den přihlášení, 130% den následující, pak 150%, následně 170% a maximum 200% pátý a všechny následující dny, kdy se přihlásíte. Pokud některý den zapomenete, pak násobič poklesne na nižší hodnotu podobně, jako klesá počet barev a karet do muzea.

Dvojnásobná odměna za první průjezd speciálních závodů zůstala, takže kdo ještě nejel Red Bull Seasonal Event, může vyhrát až 10.000.000! A u příležitosti vítězství Sebastiana Vettela se do 17. 10. 2011 rozdává fantasy super-auto Red Bull X2010. Nezapomeňte se proto do hry do tohoto data přihlásit!

Zvětšit zdroj: tisková zpráva

Další, na první pohled viditelnou, změnou je nový systém načítání tratí. Nejprve se načte trať a rovnou se zobrazí animace a menu. Teprve následně (typicky po stisknutí tlačítka označujícího start závodu) dojde k načtení modelů vozidel soupeřů. Takže sice nejprve radostně uvítáte velice rychle načtení závodu, abyste pak znovu čekali. Tento systém mi přijde pomalejší než ten předchozí.

Všechna auta nyní mají kokpit. Bohužel, skutečně hezkého kokpitu u vozidel z kategorie Standard se dočkáme jen u těch bez střechy. Kokpit Caterham anebo Tank-Car vypadají úžasně. Bohužel vozidla se střechou dostala jen jakousi černou šablonku, kde je ve stínu schovaná animace volantu včetně rukavic řidiče a celé je to překryto budíky, jaké jsou běžně viditelné při nejpoužívanějším pohledu ve hře - z nárazníku. Někomu to přijde jako špatný vtip, někdo ocení alespoň tento pokus.

Zvětšit zdroj: tisková zpráva

Ve stručnosti další změny a novinky: v Arcade Mode a Practice je nyní možné měnit počasí pomocí rychlého menu; u vozidel je nyní možné uložit 3 profily nastavení; multiplayer dostal nové filtry pro NASCAR a Super GT; ve Photomodu je nové prostředí "Indy: NASCAR Pit Stop"; hra konečně oficiálně podporuje volanty Logitech G25 a G27; v průběhu dlouhých závodů (endurance) je možné uložit pozici; záznam závodu je nyní možné ovládat tlačítky vpřed a vzad a další drobnější změny a opravy. V Muzeu by měla přibýt i značka AMG, ale včera se ještě nezobrazovala.

Nejnovější články