Gran Turismo 5

Gran Turismo 5

Články

Rekapitulace: Podívejte se, jak šel čas se sérií Gran Turismo

První díl závodní série Gran Turismo vyšel v roce 1998 na PlayStation a od té doby se tato značka stala rodinným stříbrem Sony. Minulý týden jste si u nás mohli přečíst recenzi prozatím posledního dílu Gran Turismo Sport, který vyšel na PS4 a obě hry dělí devatenáct (v Japonsku dvacet) let. Jak se celá série vyvíjela? To si můžete prohlédnout ve videu, které sestříhal a namluvil Honza Vondrášek.

Sony uzavře servery Gran Turismo 5 i trilogie Resistance

Hry vycházejí, servery se uzavírají. Je to pravidlo, které už je v herním byznysu nějaký ten pátek. Nicméně je vždy třeba dobře zvolit moment, kdy hru odstřihnete od její multiplayerové složky. Někdy nemá smysl servery držet kvůli desítce nadšenců naživu, jindy je i u staré hry komunita velká a slušnost velí stále do serverů investovat.

GT Academy naživo aneb jak se stát z hráče skutečným závodníkem

Vzpomínám si, že jsem byl na jedné zajímavé výstavě a byl tam docela chutný raut... ne, tak takhle vážně ne. V polském Krakově se minulý týden dělo něco mnohem napínavějšího, než co mohou poskytnout stoly plné jídla. Ve vzduchu visel těžký pach spálených gum, napětí by se dalo krájet, na čelech všech účastníků se leskl pot - zkrátka o adrenalin nebylo nouze. Kdo by to byl řekl, že se jednalo "jen" o turnaj v závodní hře Gran Turismo 5.

GT Academy: Velké polské finále a rozhovor s nejrychlejšími Čechoslováky

Pokud jste sledovali naše zpravodajství na Games, četli o GT Academy v Levelu a nebo prostě slyšeli internetové tam-tamy, pravděpodobně už víte, že koncem srpna dospěje každoroční celosvětové hledání nejrychlejšího hráče Gran Turisma do svého semifinále. Ve dnech 28. a 29. srpna se Česko, Slovensko, Maďarsko a Polsko dozví jména svých nejrychlejších závodníků. Hráči jednotlivých zemí (v našem případě jde o osm nejrychlejších - čtyři z online klání, čtyři z veřejných akcí) se mezi sebou utkají o možnost postoupit do zářijového měření sil na britském závodním okruhu Silverstone. Tam už půjde o nelítostný boj evropských šampionů o titul nejcennější - možnost ročního angažmá u závodní stáje automobilky Nissan.

Sony potvrzuje češtinu pro Gran Turismo 6 a Beyond: Two Souls

Tuzemská pobočka Sony Computer Entertainment Europe nezahálí a má dobrou zprávu pro ty, kteří mají buď jinou jazykovou orientaci než je angličtina, nebo si prostě nejsou tolik jistí svou znalostí tohoto jazyka. Dva exkluzivní PlayStation 3 tituly, závodní Gran Turismo 6 a především filmová akční adventura Beyond: Two Souls, se dočkají české lokalizace.

Informace o Grand Theft Auto V a další články z Konzolista.cz

V průběhu týdne se kolegové z partnerské stránky Konzolista.cz věnovali celé řadě zajímavých událostí, ať už to byly náznaky dalšího dílu v sérii Gran Turismo, nové informace o závodním titulu DriveClub nebo šuškanda o další hře od tvůrců série God of War. Ještě než se na souhrn toho nejzajímavějšího a nejdůležitějšího ze světa konzolí a konzolových her podíváte, můžete si na Konzolista.cz přečíst recenzi povedeného akčního RPG Soul Sacrifice nebo souhrn nových informací o Grand Theft Auto V.

Bleskovky

  • 23. 7. 2014 - Gran Turismo 5 nečekaně obdrželo nový patch (v2.17), který ruší nutnost připojení k internetu při instalaci dodatečného obsahu.

  • 27. 5. 2014 - Gran Turismo 5 se 31. května dočká vůbec posledního patche (v2.16).

Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
84/100
Datum recenze:
3. prosince 2010
Recenze