Shrnutí recenzí Gran Turismo 5 Prologue
zdroj: tisková zpráva

Shrnutí recenzí Gran Turismo 5 Prologue

21. 12. 2007 22:22 | Téma | autor: Redakce Games.cz |

Jak si nejnovější závody od Sony stojí v prvních recenzích? Nebo jinak: je jim vůbec, co vytknout? + INTRO VIDEO

Minulý čtvrtek byly slavnostně vypuštěny závody Gran Turismo 5 Prologue, které jsme již před časem sami otestovali. Než však přineseme vlastní recenzi, podíváme se, kterak nejnovější závodní hra od Sony obstála u zahraničních magazínů.

zdroj: Archiv


Gran Turismo 5 Prologue intro

Redaktoři webu FiringSquad, mimochodem velcí fanoušci aut, hned na začátku recenze předznamenávají, že koupit si GT5 Prologue je "nejlepší způsob, jak utratit padesát dolarů". Jejich hodnocení je protkané superlativy, jako že "nemožné se stává možným" apod. Kromě již předznamenané absence modelu poškození (ten se objeví až v plnohodnotném pátém dílu) FiringSquad na hře neshledává nic špatného a uděluje 95%.

V japonském časopise Famitsu hodnotí každou hru čtyři redaktoři a na internetu se objevily zprávy, že GT5 Prologue dostalo dohromady 39/40 bodů (pro porovnání: Forza 2 obdržela 36/40, Project Gotham Racing 4 pak 33/40), jenže pak zasáhla samotná redakce a celou věc vyvrátila s tím, že jde o podvrh a hru zrecenzují až v příštím čísle. Dojmy z hraní japonské verze se na ostatních webech spíš než na klady/zápory omezují na výčet vlastností nebo popis ovládání, jako např. na Gamespotu nebo PSX Extreme.

zdroj: Archiv


Gran Turismo 5 Prologue promo video

Pro opravdové dojmy se tedy musíte obrátit na diskusní fóra: tam naleznete třeba porovnání tunelu na trati v Eigeru (obrázek z GT HD proti GT5P) nebo animace s porovnáním skutečné fotky a scény ze hry (zkuste je od sebe rozeznat). A samozřejmě tisíce nadšených výkřiků, protože o Gran Turismo 5 Prologue víceméně neuslyšíte křivého slova. A pokud byste se sami rozhodli japonskou verzi přes PlayStation Network stáhnout, jistě přijdou vhod překlady menu před závodem a výběru aut pro jednotlivé tratě.
zdroj: uvedené časopisy & diskusní fóra

levis

Nejnovější články