zavřít

Evropské Gran Turismo 5 Prologue

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Oproti japonské verzi přibudou desítky dalších vozidel, split-screen či Drift mód.

Pokud jste četli nějaké recenze japonské verze z Vánoc a byli jste z tohoto "trochu většího dema" poněkud zklamáni, rychle na vše zase zapomeňte. Evropská i americká podoba Gran Turismo 5 Prologue totiž přinesou bohatší obsah a to ve větší míře, než se všeobecně očekávalo. Možnost rozbít naleštěné bouráky, po níž všichni volají, sice pořád chybí, ale vynahradí to spousta jiných novinek:

  • Split-screen pro dva hráče u jedné PS3 (vedle online multiplayeru pro 16 lidí, včetně pravidelných turnajů a časovek).
  • Přidání dalších 30 vozidel, celkem tedy 71 (kompletní seznam).
  • Přítomnost Drift-módu (předvádění smyků v zatáčkách ala NFS), který předtím byl jen v Gran Turismo HD demu.
  • Propracovanější tuning v garáži (dovolující vyladit výkon, pneumatiky, odpružení + quick tuning během závodu).
  • Návrat populárního okruhu High Speed Ring z předešlých dílů GT, takže celkově šest tratí (každá i v alternativní podobě).
  • Nové intro video.
  • Vylepšená fyzika a umělá inteligence soupeřů.

Gran Turismo 5 Prologue pro PlayStation 3, z nějž si v galerii prohlédněte 21 čerstvých obrázků, zatím pro evropský trh nemá oficiálně stanoven přesný termín (odhaduje se 28. březen, oproti tomu v USA až 17. dubna) ani cenu (pravděpodobně plná). Hra bude existovat v klasické verzi na Blu-Ray disku (v obchodech), tak i jako placený download z PlayStation Store - více v našem TESTU a předešlém zpravodajství.
zdroj: PR, RipTen, CVG

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.