Máte námět či připomínku? Napište nám
Gears 5

Gears 5

Články

Xbox Series X bude mít grafický výkon 2× vyšší než Xbox One X

A je to oficiální: grafické jádro nové konzole od Microsoftu bude mít výkon 12 TFLOPS, potvrdil Microsoft ve svém blogovém příspěvku na Xbox Wire. Aktuální nejvýkonnější konzole Xbox One X má přitom GPU o výkonu 6 TFLOPS, nová generace by tak měla být ve vykreslování grafiky přibližně dvakrát výkonnější.

Rod Fergusson opouští Gears of War a jde dělat nové Diablo

Rod Fergusson je neodmyslitelně spjatý se sérií Gears of War, na jejíchž dílech nejprve spolupracoval a později je i vedl. Nyní se rozhodl pro změnu a studio The Coalition, kterému šéfuje, vymění za Blizzard a jeho Diablo.

Jaký byl herní rok 2019? Nejvíc se mluvilo o Fortnite, trh s hrami stále roste

Web Gamesindustry dal opět dohromady roční statistiky ze světového trhu s hrami. Ze spousty grafů se dozvídáme fakta o hodnotě trhu, výdělcích počítačových a konzolových her, jaké byly nejlépe a nejhůře hodnocené hry, jak dlouho hrám trvá skončit ve slevě nebo třeba kolik se objevilo nových značek u největších vydavatelů.

Výsledky herních Oscarů: Jak dopadly letošní The Game Awards?

Že na pátém ročníku The Game Awards bodoval Sekiro a Death Stranding, nejspíš nikoho nepřekvapí, však se jednalo o papírově nejsilnější soutěžící. Ale titulem s nejvíce oceněními se nakonec překvapivě stala úplně jiná avantýra. A uznání se dočkal i český zástupce ve startovním poli, Beat Saber.

Na Steamu začaly podzimní slevy a nominace na hru roku

Hlavní stránka Steamu je na následující týden lehce pozměněná. Dominuje jí krásný pixelartový obrázek podzimního města, kde se v záři reflektoru třese Baba před vlastním automatem. Baba Is You je jedním z možných kandidátů v některé kategorii cen Steamu. Pokud vás nominace a následné vyhlašování vítězů nezajímá, tak třeba nepohrdnete zajímavými slevami.

LEVEL 298 je tady: Chceme vás slyšet

Nové číslo herního magazínu LEVEL je k dostání na stáncích a předplatitelé už v něm mohou dle libosti listovat. Můžete se jich zeptat, jaké články uvnitř najdete, ale pokud jste introvertní povahy, nabízíme vám níže stručný návod. Pokud bychom měli upozornit na jeden článek, pak je to rozhovor s jedním z otců současné videoherní scény Donem Daglowem. Aktuální číslo toho ale nabízí mnohem víc…

Bleskovky

  • 8. 4. 11:00 - Gears 5 jsou na Steamu a Windows Store dočasně zdarma, do 12. dubna v klidu stihnete dohrát kampaň i vyzkoušet multiplayer. V knihovně vám ale nezůstanou.

  • 1. 4. 10:00 - Designér multiplayeru Gears 5 Ryan Cleven odešel z The Coalition kvůli "osobním neshodám".

  • 23. 10. 2019 - Gears 5 slaví Halloween speciálním eventem a úpravou statistik zbraní.

  • 4. 9. 2019 - V multiplayeru Gears 5 si budete moct zahrát za veterána WWE Davea Bautistu.

  • 31. 7. 2018 - Video: Nový typ nepřátel - létající pijavice, které se stanou vaší noční můrou ve hře Gears 5.

  • 22. 6. 2018 - Gears of War 5 spadá pod sérii Gears of War, vývojáři se však rozhodli pro zkrácení názvu na Gears 5. Na PC hra nabídne až 120fps, verze pro Xbox One X cílí na rozlišení 4k při 60fps.

Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Hodnocení Metacritic:
84/100
Datum recenze:
19. září 2019
Recenze