Gears 5

Gears 5

Články

Xbox Series X bude mít grafický výkon 2× vyšší než Xbox One X

A je to oficiální: grafické jádro nové konzole od Microsoftu bude mít výkon 12 TFLOPS, potvrdil Microsoft ve svém blogovém příspěvku na Xbox Wire. Aktuální nejvýkonnější konzole Xbox One X má přitom GPU o výkonu 6 TFLOPS, nová generace by tak měla být ve vykreslování grafiky přibližně dvakrát výkonnější.

Rod Fergusson opouští Gears of War a jde dělat nové Diablo

Rod Fergusson je neodmyslitelně spjatý se sérií Gears of War, na jejíchž dílech nejprve spolupracoval a později je i vedl. Nyní se rozhodl pro změnu a studio The Coalition, kterému šéfuje, vymění za Blizzard a jeho Diablo.

Jaký byl herní rok 2019? Nejvíc se mluvilo o Fortnite, trh s hrami stále roste

Web Gamesindustry dal opět dohromady roční statistiky ze světového trhu s hrami. Ze spousty grafů se dozvídáme fakta o hodnotě trhu, výdělcích počítačových a konzolových her, jaké byly nejlépe a nejhůře hodnocené hry, jak dlouho hrám trvá skončit ve slevě nebo třeba kolik se objevilo nových značek u největších vydavatelů.

Výsledky herních Oscarů: Jak dopadly letošní The Game Awards?

Že na pátém ročníku The Game Awards bodoval Sekiro a Death Stranding, nejspíš nikoho nepřekvapí, však se jednalo o papírově nejsilnější soutěžící. Ale titulem s nejvíce oceněními se nakonec překvapivě stala úplně jiná avantýra. A uznání se dočkal i český zástupce ve startovním poli, Beat Saber.

Na Steamu začaly podzimní slevy a nominace na hru roku

Hlavní stránka Steamu je na následující týden lehce pozměněná. Dominuje jí krásný pixelartový obrázek podzimního města, kde se v záři reflektoru třese Baba před vlastním automatem. Baba Is You je jedním z možných kandidátů v některé kategorii cen Steamu. Pokud vás nominace a následné vyhlašování vítězů nezajímá, tak třeba nepohrdnete zajímavými slevami.

Bleskovky

  • 8. 4. 11:00 - Gears 5 jsou na Steamu a Windows Store dočasně zdarma, do 12. dubna v klidu stihnete dohrát kampaň i vyzkoušet multiplayer. V knihovně vám ale nezůstanou.

  • 1. 4. 10:00 - Designér multiplayeru Gears 5 Ryan Cleven odešel z The Coalition kvůli "osobním neshodám".

  • 23. 10. 2019 - Gears 5 slaví Halloween speciálním eventem a úpravou statistik zbraní.

  • 4. 9. 2019 - V multiplayeru Gears 5 si budete moct zahrát za veterána WWE Davea Bautistu.

  • 31. 7. 2018 - Video: Nový typ nepřátel - létající pijavice, které se stanou vaší noční můrou ve hře Gears 5.

  • 22. 6. 2018 - Gears of War 5 spadá pod sérii Gears of War, vývojáři se však rozhodli pro zkrácení názvu na Gears 5. Na PC hra nabídne až 120fps, verze pro Xbox One X cílí na rozlišení 4k při 60fps.

Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Hodnocení Metacritic:
84/100
Datum recenze:
19. září 2019
Recenze