Football Manager 2012
Věková dostupnost

Football Manager 2012

Články

Piráti na Androidu plundrují Football Manager

Když se dnes řekne pirátství, hned člověku přijde na mysl krom Somálska i PC scéna, ať už v kontextu obvinění, nebo naopak obrany. Studio Sports Interactive se ale nyní podělilo o své statistiky ohledně pirátění mobilní verze populárního Football Manageru. A jsou to čísla věru nepěkná. Football Manager Handheld, jak se mobilní verze simulátoru jmenuje, sice není tak promakaná jako aktuální ročník PC verze, ale určitě zabaví, a kdo si pamatuje starší ročníky, tak ví, že si s nimi v ničem nezadá. Hra se objevila na iOS zařízeních a před dvěma týdny i na zařízeních s Androidem. A právě tady dostala hra a distributor pořádnou ránu mezi oči. Podle posledních čísel je totiž poměr koupených a ukradených kopií 1 ku 9. Hru je snadné ukradnout, protože nemá žádné DRM. Když k tomu přidáte podle Milese Jacobsona z SI fakt, že Android je prý velmi populární v regionech, které mají k pirátství tendence, dostanete jedny z nejhorších čísel, jaké Sports Interactive viděli.

Best of 2011: Nejlepší sportovní hra

Se sportovními hrami je to podobné, jako se simulátory – vychází jich poměrně málo. Možná vám to tak nepřipadá, ale jsou totiž náročné na produkci. Musíte mí propracovanou AI a animace, co nejlepší grafiku, a když šaháte do herních mechanismů ve snaze nabídnout realistickou hratelnost tak, aby ale byla pořád zábavná, tak nikdy dopředu nevíte, jaký to bude mít efekt. Naštěstí se nám letos sešlo hned několik her, které všechno výše uvedené zvládly na výbornou. O to více se tomu divíme, když se až na jednu výjimku jedná o série, které produkují nové tituly každý rok. Jak zvládají vývojáři během tak krátké doby inovovat, abychom neměli pocit, že to je jenom tiskovou zprávou glorifikovaný update, to prostě jen tak nepochopíme. Jisté tušíte, o kterých hrách je řeč. Pojďme si však to nejlepší ze sportovních her za rok 2011 představit konkrétně, slovem vás bude provázet garant této kategorie naší série Best of 2011 článků, Petr Poláček.

Stahujte demo Football Manager 2012 s češtinou

Konečně si můžete vyzkoušet hratelné demo manažerského simulátoru Football Manager 2012, do jehož vydání aktuálně zbývají tři týdny. V demu (1GB, mirror na Steamu), které obsahuje také češtinu, lze odehrát první polovinu sezóny v módu Quick Start. Ten pokrývá nejdůležitější fotbalové ligy světa, od britské a francouzské až po španělskou, italskou, švédskou nebo holandskou. Všechny uložené pozice budou samozřejmě kompatibilní s plnou verzí.

Football Manager 2012 ukazuje zápasový engine a rozhraní

O tom, co bude v novém Football Manageru 2012 čerstvé, jsme vám již psali. Nyní už máme k dispozici dvě videa, v nichž uvidíte nový zápasový engine, který se krůček po krůčku každým rokem zlepšuje a blíží, veeelmi pozvolna, pocitu, který zdánlivě můžete mít z reálného zápasu - chybí jen smrad z cigaret, vulgarity od někoho jiného než jste vy a samozřejmě vůně klobásky, která vás vžene do nekonečné poločasové fronty. Také se podívejte na souhrn možných pohledů na hřiště a až se vynadíváte tichého videa, nakoukněte dovnitř článku.

Football Manager 12 vyjde na Vánoce se spoustou novinek

Dobrá, nenašel se nikdo, kdo by pochyboval, že přijde další ročník populárního Football...
Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
84/100
Datum recenze:
17. října 2011
Recenze