Far Cry

Far Cry

Články

Koukněte na našich 10 nejsledovanějších videí roku 2018

Už jsme vám prozradili, kterých deset článků patří k těm nejčtenějším v roce 2018. Nyní je načase posvítit si na další seznam top deseti, tentokrát ale videí s největším počtem zhlédnutí. Nezajímají nás v tomto případě oficiální trailery, ale pouze naše vlastní tvorba, tedy GamesPlaye, Retro GamesPlay, LongPlaye, Cluby a další formáty. Odhadnete, o které video byl největší zájem?

Ztraceno v procesu: Far Cry, Far Cry 3 a kořeny ságy

Letošní jaro jsme zahájili vydáním pátého dílu Far Cry – po fiktivním tropickém ostrově a fiktivní himalájské diktatuře jsme se vrhli... do náruče fiktivního amerického kultu. Na to, že první díl série platil za jakousi moderní, akční variaci Ostrova doktora Moreaua, je markantní změna stylu od jedničky do pětky zjevná. Aby také ne, když hru dnes namísto německého Cryteku spravuje Ubisoft! Jak ale ukazuje pohled na vývoj jedničky i trojky, kdyby série měla zůstat věrná svým kořenům, žádnou sérií by se nejspíše nikdy nestala.

Rekapitulace – série Far Cry a její věže, psychopati, robosauři a mamuti

Je trochu paradoxní říct, že série Far Cry prošla za čtrnáct let své existence pozoruhodným vývojem, zvlášť proto, že trojka, čtyřka a pětka následují stejný mustr. Nicméně, Far Cry, jejíž první díl spatřil světlo digitálního světa v roce 2004, je mnohem košatější. Řada spin-offů a experimentů vytvořila pozoruhodný fenomén, který rozhodně nemá jen jednu tvář. Jak šel čas s Far Cry jako značkou se podívejte v naší nové rekapitulaci od Honzy Vondráška.

Retro GamesPlay – hrajeme akci Far Cry

Říkat, že Far Cry s žánrem stříleček z první osoby doslova zamávalo, by bylo asi přehnané. Přesto nejde vývojářům z Crytek upřít jistý podíl na tvarování leckterých budoucích akcí. První díl působil svou otevřeností, pokročilou umělou inteligencí a samozřejmě nádhernou grafikou jako zjevení a nezbytný svěží vánek, který tenhle žánr svého času potřeboval.

Video z CryEngine se po 14 letech vrací na ostrov dinosaurů

Crytek se během letošní GDC předvedl s technologickým demem pro virtuální realitu, které se nyní dostává v upravené podobě na veřejnost. Ukázka představuje aktualizovanou verzi CryEnginu, která už podporuje Oculus Rift. Na záběrech videa, které dojem z VR dema jen emuluje, uvidíte pravěkou krajinu, zvědavou vážku nebo hladového a nebezpečně zubatého dinosaura.

Ubisoft se ptá, jaké další Far Cry by se hráčům líbilo - v úvahu přichází western, upíři i Blood Dragon 2

Z Far Cry se vypracovala značka, která se umí podívat takřka kamkoliv. Že se nemusí omezovat jen na exotické lokace současnosti potvrdil úspěch Far Cry 3: Blood Dragon a Ubisoft tak de facto nemá omezení, co se týče fantazie kde, kdy a jak by se další díl mohl odehrávat. Dokazuje to i dotazník, který Ubisoft rozeslal, protože nabízí několik různých lokací a nápadů, z nichž si hráči mají vybrat ten, který je jejich srdci nejbližší.

Bleskovky

  • 29. 12. 2015 - Obrazem: Nové screeny z fanouškem vyvíjeného CryEngine remaku hry Far Cry.

Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení čtenářů:
63/100
Datum recenze:
22. března 2004
Recenze