Far Cry 3: Blood Dragon

Far Cry 3: Blood Dragon

Články

Ztraceno v procesu: Far Cry, Far Cry 3 a kořeny ságy

Letošní jaro jsme zahájili vydáním pátého dílu Far Cry – po fiktivním tropickém ostrově a fiktivní himalájské diktatuře jsme se vrhli... do náruče fiktivního amerického kultu. Na to, že první díl série platil za jakousi moderní, akční variaci Ostrova doktora Moreaua, je markantní změna stylu od jedničky do pětky zjevná. Aby také ne, když hru dnes namísto německého Cryteku spravuje Ubisoft! Jak ale ukazuje pohled na vývoj jedničky i trojky, kdyby série měla zůstat věrná svým kořenům, žádnou sérií by se nejspíše nikdy nestala.

Rekapitulace – série Far Cry a její věže, psychopati, robosauři a mamuti

Je trochu paradoxní říct, že série Far Cry prošla za čtrnáct let své existence pozoruhodným vývojem, zvlášť proto, že trojka, čtyřka a pětka následují stejný mustr. Nicméně, Far Cry, jejíž první díl spatřil světlo digitálního světa v roce 2004, je mnohem košatější. Řada spin-offů a experimentů vytvořila pozoruhodný fenomén, který rozhodně nemá jen jednu tvář. Jak šel čas s Far Cry jako značkou se podívejte v naší nové rekapitulaci od Honzy Vondráška.

Prosincová nabídka bezplatných konzolových her: King's Quest, Van Helsing, Flashpoint, Thief...

Sony i Microsoft v uplynulých dnech vytáhly své poslední bezplatné trumfy pro letošní rok. Řeč je o zdarma dostupných hrách v rámci placených služeb PlayStation Plus a Xbox Live Gold. Na obou stranách jsou k nalezení hry různých žánrů a to pro všechny podporované platformy. A jakkoliv Sony vybrala zajímavé kousky, Microsoft má tentokrát možná o něco navrch.

Ubisoft se ptá, jaké další Far Cry by se hráčům líbilo - v úvahu přichází western, upíři i Blood Dragon 2

Z Far Cry se vypracovala značka, která se umí podívat takřka kamkoliv. Že se nemusí omezovat jen na exotické lokace současnosti potvrdil úspěch Far Cry 3: Blood Dragon a Ubisoft tak de facto nemá omezení, co se týče fantazie kde, kdy a jak by se další díl mohl odehrávat. Dokazuje to i dotazník, který Ubisoft rozeslal, protože nabízí několik různých lokací a nápadů, z nichž si hráči mají vybrat ten, který je jejich srdci nejbližší.

Černý pátek přináší slevy a výprodej her u většiny prodejců a na všech platformách

Díkůvzdání je sice tradiční americký (a kanadský) svátek, ale stejně ho řeší celý svět, protože hned po svátečním čtvrtku následuje hektický černý pátek plný výprodejů a masivních slev všeho a všude. Herní obchody (kamenné i digitální)  na celém světě nevyjímaje, čímž se vám snažím nenásilně naznačit, že nedlouho po konci masakrózních podzimních slev na GOG pořádají slevy a výprodeje ostatní obchody a digitální distribuce včetně Steamu, PSN, Origin, Xbox Live... Držte si tedy kreditky a peněženky, je to pořádná jízda.

Součástí Far Cry kompilace je i HD remake prvního dílu

Než bylo Far Cry, slintal jsem nad technologickou demoverzí X-Isle a vůbec netušil, co přijde. Tehdy byl Crytek neznámým německým studiem, jehož pozdější prvotina vyrážela dech hlavně technologií, ale nemusela se stydět ani za hratelnost (na rozdíl od českého dabingu). Dále už ale musel Crytek své Far Cry vize rozvíjet pod názvem Crysis, protože značku Far Cry studio prodalo Ubisoftu, který z ní vyvařil několik výrazně odlišných titulů.

Bleskovky

  • 11. 11. 2016 - Ubisoft při příležitosti svých 30. narozenin nyní nabízí zdarma plnou verzi hry Far Cry 3: Blood Dragon.

  • 25. 10. 2016 - Členové Xbox Live Gold programu obdrží v listopadu 2016 zdarma Super Dungeon Bros (XOne), Murdered: Soul Suspect (XOne), Monkey Island: Special Edition (XOne, X360) a Far Cry 3: Blood Dragon (XOne, X360).

  • 27. 5. 2016 - Neoficiálně: Ve vývoji je pokračování hry Far Cry 3: Blood Dragon.

  • 26. 11. 2015 - Členové PS Plus programu obdrží 1. prosince zdarma hry Gauntlet: Slayer Edition (PS4), King’s Quest – Chapter 1: A Knight to Remember (PS4), Far Cry 3 Blood Dragon (PS3), SSX (PS3), Rocketbirds Hardboilded (PSV), Freedom Wars (PSV).

Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Hodnocení Metacritic:
81/100
Datum recenze:
30. dubna 2013
Recenze