Far Cry 3: Blood Dragon

Far Cry 3: Blood Dragon

Články

Herní tutoriály, milované i nenáviděné, optikou redakce Games.cz

Návody, co máme rádi a které pohřbíváme

Ztraceno v procesu: Far Cry, Far Cry 3 a kořeny ságy

Letošní jaro jsme zahájili vydáním pátého dílu Far Cry – po fiktivním tropickém ostrově a fiktivní himalájské diktatuře jsme se vrhli... do náruče fiktivního amerického kultu. Na to, že první díl série platil za jakousi moderní, akční variaci Ostrova doktora Moreaua, je markantní změna stylu od jedničky do pětky zjevná. Aby také ne, když hru dnes namísto německého Cryteku spravuje Ubisoft! Jak ale ukazuje pohled na vývoj jedničky i trojky, kdyby série měla zůstat věrná svým kořenům, žádnou sérií by se nejspíše nikdy nestala.

Rekapitulace – série Far Cry a její věže, psychopati, robosauři a mamuti

Je trochu paradoxní říct, že série Far Cry prošla za čtrnáct let své existence pozoruhodným vývojem, zvlášť proto, že trojka, čtyřka a pětka následují stejný mustr. Nicméně, Far Cry, jejíž první díl spatřil světlo digitálního světa v roce 2004, je mnohem košatější. Řada spin-offů a experimentů vytvořila pozoruhodný fenomén, který rozhodně nemá jen jednu tvář. Jak šel čas s Far Cry jako značkou se podívejte v naší nové rekapitulaci od Honzy Vondráška.

Bleskovky

  • 11. 11. 2016 - Ubisoft při příležitosti svých 30. narozenin nyní nabízí zdarma plnou verzi hry Far Cry 3: Blood Dragon.

  • 25. 10. 2016 - Členové Xbox Live Gold programu obdrží v listopadu 2016 zdarma Super Dungeon Bros (XOne), Murdered: Soul Suspect (XOne), Monkey Island: Special Edition (XOne, X360) a Far Cry 3: Blood Dragon (XOne, X360).

  • 27. 5. 2016 - Neoficiálně: Ve vývoji je pokračování hry Far Cry 3: Blood Dragon.

  • 26. 11. 2015 - Členové PS Plus programu obdrží 1. prosince zdarma hry Gauntlet: Slayer Edition (PS4), King’s Quest – Chapter 1: A Knight to Remember (PS4), Far Cry 3 Blood Dragon (PS3), SSX (PS3), Rocketbirds Hardboilded (PSV), Freedom Wars (PSV).

Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Hodnocení Metacritic:
81/100
Hodnocení čtenářů:
80/100
Datum recenze:
30. dubna 2013
Recenze