Enslaved: Odyssey to the West
Věková dostupnost

Enslaved: Odyssey to the West

Články

Taktikou tvůrců Hellblade je přemýšlet (a vypadat) jinak, než ostatní

Anglický tým Ninja Theory patří mezi nejzajímavější vývojářské firmy posledních let. Hry jako Heavenly Sword, Enslaved nebo DmC: Devil May Cry přitom, vedle jiných předností, vynikají hlavně osobitým grafickým stylem, za kterým stojí art director Alessandro Taini. Právě on se na GDC 2015 pustil do vysvětlování svého přístupu k tvorbě herní grafiky a k vytváření konceptů světů, do nichž jsou hry Ninja Theory zasazeny.

Ninja Theory mají rádi mobily i konzole - UPDATE

Aktualizace (21:50) - Tak prý ne. Aleš bouchá šampaňské, protože Tameem Antoniades se nechal slyšet, že nějaký konec s vývojem na konzole nepřichází v úvahu. „Ačkoliv jsme nadšení mobilními možnostmi a vydáním naší první mobilní hry, nestáváme se studiem, které vyrábí jen na mobily. Momentálně vyvíjíme pro obě konzole a mobilní platformy a tak to v dohledné době zůstane.“

Fajnová akční adventure Enslaved vyšla po 3 letech i na PC

S trestuhodně malými fanfárami dnes vychází prémiová verze báječné akční adventure Enslaved: Odyssey to the West od tvůrců z Ninja Theory. Původně tento filmově stavěný a Uncharted hrám hodně podobný výpotek od tvůrců Heavenly Sword spatřil světlo světa v roce 2010 na PS3 a X360, nyní se hra s dodatečným obsahem a vyšperkovaným vizuálem odvážila vstoupit i na nemilosrdný PC trh. Za 20 Euro na Steamu je hra vaše, což je podle mého férová nabídka s ohledem na formu a obsah hry.

Pozapomenutý Enslaved zřejmě vyjde i na PC

Na zemi, která začínala jako trestanecká kolonie, má Austrálie poměrně radikální systém cenzury násilnějších her – nejnověji vody protinožců rozvířilo samozřejmě Grand Theft Auto V. Díky zdejšímu rigidnímu řízení však nyní prosákla jiná, veskrze pozitivní zpráva. Totiž, že trestuhodně zapomenutá akční adventura Enslaved: Odyssey to the West z roku 2010 se zřejmě chystá na PC.

Enslaved 2 nakonec nebude, okolnosti tomu nepřejí

Není to tak dávno, co vývojáři z Ninja Theory veřejně připustili, že připravují Enslaved...

Tvůrci DMC a Enslaved: model velkých her dusí inovaci

Je jednoduché, nebát se, když vám herní průmysl ukázal, že i když přijdete s vlastní značkou, nápady, zajímavým konceptem i světem, není vám to nic platné.

Bleskovky

  • 29. 4. 2014 - Stahujte amatérskou češtinu do Enslaved: Odyssey to the West od našeho čtenáře s přezdívkou nobanek.

Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Datum recenze:
20. října 2010
Recenze