El Matador
Věková dostupnost

El Matador

Články

České a slovenské hry pod koly času

Příběh herního vývoje v České republice, potažmo v bývalém Československu, je vzhledem k okolnostem až překvapivě bohatý. Během posledních třiceti let vzniklo na našem území několik stovek počítačových her, na kterých se podílely desítky vývojářských týmů a stovky osamocených jednotlivců. Od nadšených propagátorů moderní techniky v době hroutícího se komunismu, přes první nesmělé pokusy o komerční produkci poloviny devadesátých let, až po vysokorozpočtové hry s celosvětovou distribucí, všechny tvůrce českých her pojila dohromady snaha prorazit navzdory ztíženým podmínkám. Ať už bylo cílem jen pobavení několika blízkých přátel, nebo snaha o koupi nového Ferrari, čeští a slovenští vývojáři museli čelit celé řadě problémů.

Rozpuštění tvůrců El Matadora z Plastic Reality

Existenční potíže většiny domácích vývojářských studií nejsou dnes ničím výjimečným.

El Matador - dojmy z dem

Ne jedno, ale hned dvě a pořádná hratelná dema vydala Cenega, abyste mohli otestovat akci El Matador. Na čem by tvůrci měli ještě zapracovat, než se hra dostane do obchodů?

El Matador - tažení proti drogové mafii

Všichni agenti jihoamerické pobočky organizace DEA v Kolumbii byli povražděni během brutálního útoku, který byl součástí plánu zdejšího nového gangu La Valedora, jenž si klade za cíl stát se nejmocnější drogovou mafií v oblasti.

Slibná akce El Matador

Jak zapůsobila taktická third-person akce El Matador českých vývojářů Plastic Reality Technologies na E3? Možná to některé z vás překvapí, ale velmi dobře, a to více méně po všech stránkách, tedy jak co se týče grafiky, tak i příběhu a hratelnosti.

Rozhovor o české akci El Matador

Hry vznikající v české kotlině se logicky těší zvýšenému zájmu domácích fanoušků a výjimkou není ani third-person akce El Matador, jejíž tvůrce z brněnské firmy Plastic Reality Technologies vyzpovídali na HotGames fanstránce.
Hodnocení
GAMES.cz
6/10
Hodnocení Metacritic:
54/100
Datum recenze:
23. září 2006
Recenze