Dual Universe
Věková dostupnost

Dual Universe

Články

Vesmírnou onlinovku Dual Universe si nezahrajete bez předplatného

Beta úspěšného Kickstarteru začne v srpnu

Z Dual Universe se stal třetí nejúspěšnější herní projekt letošního roku na Kickstarteru

Ambiciózní onlinovka Dual Universe zaujalo mnohé už od svého prvního oznámení a zájem hráčů se, naštěstí pro vývojáře, dokázal přetavit v reálné peníze. Vývojáři si na Kickstarteru nedávno řekli o půl milionu eur a nakonec se jim podařilo vybrat o 65 tisíc víc. To ze hry činí třetí nejúspěšnější herní projekt Kickstarteru pro letošní rok.

Ambiciózní vesmírná onlinovka Dual Universe vyrazila na Kickstarter

Jednou za čas herními kuloáry proletí projekt, který se zdá až příliš úžasný na to, aby se mohl stát skutečností. Je k zamyšlení, že tyhle ambiciózní hry se velmi často týkají objevování vesmíru a života ve hvězdách. Třeba takový Star Citizen nebo No Man’s Sky… a teď i onlinovka Dual Universe, kterou francouzští vývojáři Novaquark po vzoru prvně jmenované hry poslali na Kickstarter.

Onlinovka Dual Universe v deseti minutách předvádí své nekonečné možnosti

Na E3 se Dual Universe prezentovala krásným, ale nepříliš vysvětlujícím trailerem. Adam už vám ale tuhle sandboxovou onlinovku, která si půjčuje prvky z mnoha podobných titulů, představil víc v tomto článku a nyní se přidává i obrazový materiál. Ten má podobu desetiminutového záznamu z hraní pre-alfa verze. A ačkoliv by se snad z prvních pár okamžiků mohlo zdát, že jde o trochu jinou verzi No Man's Sky, velmi brzy uvidíte, že Dual Universe cílí jinam.

Onlinovka Dual Universe nabídne jeden sdílený vesmír a široké možnosti úpravy planet

Vypilovaná dema velkých her s ještě většími rozpočty vyvažovaly na letošní E3 projekty jako Dual Universe. Ten se objevil během PC Gaming Show a během krátké chvíle toho stihl naznačit hodně. Hra staví na technologii CSSC (Continuous Single-Shard Cluster), díky níž budou moct hrát všichni hráči v jednom jediném světě. Tedy žádné oddělené servery, žádné instance nebo zóny, ale jeden sdílený svět tak, jako to funguje například v EVE Online.