Z Dual Universe se stal třetí nejúspěšnější herní projekt letošního roku na Kickstarteru
zdroj: Novaquark

Z Dual Universe se stal třetí nejúspěšnější herní projekt letošního roku na Kickstarteru

12. 10. 2016 18:48 | Preview | autor: Adam Homola |

Ambiciózní onlinovka Dual Universe zaujalo mnohé už od svého prvního oznámení a zájem hráčů se, naštěstí pro vývojáře, dokázal přetavit v reálné peníze. Vývojáři si na Kickstarteru nedávno řekli o půl milionu eur a nakonec se jim podařilo vybrat o 65 tisíc víc. To ze hry činí třetí nejúspěšnější herní projekt Kickstarteru pro letošní rok.

Logicky se do toho nepočítá například úspěšný Wasteland 3, který na Figu atakuje hranici tří milionů dolarů. Jak je u spousty crowdfundingových kampaní zvykem, úspěšně zakončeným Kickstarterem to nekončí. Vývojáři ze studia Novaquark již oznámili snahu spustit vlastní crowfunding na webu, který umožní i platby PayPalem. V tuto chvíli ještě stránka neběží, ale později ji najdete pod tímto odkazem.

Vývojáři se v rámci kampaně na Kickstarteru sice na druhý dodatečný cíl „Construct vs Construct“ nedostali, ale v updatu napsali, že se na CvC nakonec přeci jen dostane. Jen to nebude v rámci spuštění hry, ale až v prvním datadisku, nebo v rámci některého z velkých patchů. Takový byl ostatně i původní plán a ten platí pořád.

Cílem Dual Universe je zatáhnout hráče do jednoho obrovského online světa, podobně jako to má například sci-fi MMORPG EVE Online. V rámci jednoho velkého světa se pak budete moct setkávat se všemi hráči a hlavně si svět upravovat k obrazu svému.

Dual Universe využívá technologii voxelů a tak dovolí kreativním hráčům vytváření struktur bez jakéhokoliv velikostního omezení. Začít tak můžete například u malých lodí a postupem času se propracovat až ke gigantickým orbitálním stanicím. Hra ale nebude jen o stavění, ke slovu se dostane i obchodování, prozkoumávání a samozřejmě souboje. S vydáním hry se zatím počítá na konec roku 2018.

zdroj: Archiv

Nejnovější články