zdroj: Dual Universe

Vesmírnou onlinovku Dual Universe si nezahrajete bez předplatného

9. 7. 2020 12:25 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Dual Universe je jedním z veleúspěšných kickstarterových projektů, na které jste možná už trochu pozapomněli. V roce 2016 se na něj vybralo přes 2,2 milionu eur a od té doby k nim přispěvatelé přihodili ještě dalších 18 milionů. Celkově se tak na vývoj vybralo přes 21 milionů eur (562 milionů korun).

Tvůrci před čtyřmi lety slibovali obří vesmírný sandbox, kde spolu v jediném, plně modifikovatelném světě budou moct interagovat miliony hráčů. Vzhledem k tomu, že tyhle ambiciózní plány měla už spousta jiných týmů včetně Chrise Robertse a prakticky žádný z nich zatím nedošel naplnění, přistupujte k tomuto prohlášení s rozvahou. Galaktické MMO si ale na vlastní kůži budete moct otestovat už 27. srpna v uzavřené betaverzi.

Nebude to ovšem zadarmo. Dual Universe nevyžaduje počáteční investici v podobě koupě hry, ale nemůžete si ho ani jen tak vyzkoušet. Musíte si totiž pořídit měsíční předplatné, v němž vás jeden měsíc vyjde na 137 až 164 korun v závislosti na tom, jestli si hru předplatíte na 3, 6 nebo 12 měsíců. Nebo si tenhle vesmírný sandbox můžete stále ještě zkusit v alfaverzi nákupem sponzorských balíčků, v nichž je také zahrnuto několik měsíců předplatného.

Spolu se startem bety padá embargo pro hráče alfaverze, kteří o svých dosavadních zážitcích z vesmíru skrze licenční ujednání zatím nemohou mluvit. Můžete si tak počkat na jejich dojmy, jestli sci-fi MMO stojí za to.

Ostrý start plnohodnotné verze Dual Universe je plánovaný na rok 2021. Vydavatel Novaquark chce i po něm zachovat stejné předplatné a nacenění jako v případě bety.

Nejnovější články