zavřít

Onlinovka Dual Universe v deseti minutách předvádí své nekonečné možnosti

Windows Xbox 360

- Video autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Na E3 se Dual Universe prezentovala krásným, ale nepříliš vysvětlujícím trailerem. Adam už vám ale tuhle sandboxovou onlinovku, která si půjčuje prvky z mnoha podobných titulů, představil víc v tomto článku a nyní se přidává i obrazový materiál. Ten má podobu desetiminutového záznamu z hraní pre-alfa verze. A ačkoliv by se snad z prvních pár okamžiků mohlo zdát, že jde o trochu jinou verzi No Man's Sky, velmi brzy uvidíte, že Dual Universe cílí jinam.

S No Man's Sky sice sdílí tisíce planet, jednotný vesmír, kam se dostanou všichni hráči a létání s vesmírnými loděmi, tam ale podobnost končí a hra se mnohem víc přibližuje třeba Space Engineers nebo Minecraftu. Základem hry je využití voxelů, díky nimž můžete zcela přetvářet podobu planet, ale také vesmírných lodí a nebo i obřích vesmírných stanic.

To, že si postavíte stíhačku je teprve začátek, jakmile video dospěje k vesmírné stanici, uvidíte obrovskou strukturu, kterou můžete libovolně upravovat. Navíc nejde o nečinnou hroudu voxelů v prostorů, představuje prvek, který má vlastní autonomní systémy jako je spotřeba energie a s motory by se nejspíše mohla i pohybovat vesmírem.

Celá vesmírná fáze zase trochu evokuje Elite: Dangerous a to včetně přistávání na stanici. Ve stíhačce jsou sice zatím vidět jen placeholdery, ale v plné verzi hry bude prý kokpit tvořen widgety, které odpovídají jednotlivým systémům, které si na loď namontujete. Při konstrukci lodě se prvky rozdělují na kosmetické úpravy a funkční součásti, které mají při letu svou funkci.

Právě na konstrukci a celkové hráčské tvořivosti má Dual Universe stát. Hráči si utvoří vlastní komunity, vlastní ekonomiku, kdy sami staví města, sami konstruují stroje, jejichž plány pak mohou prodávat a sami se starají o veškerou politiku. Dual Universe nabídne prostor složený z tisíců planet a jednoho jediného serveru, na němž budou všichni hráči. Mohou tak vznikat industriální magnáti, kteří se soustředí na těžbu, konstruktéři, kteří vytváří nové plánky a nebo i prostě dělníci, kteří za peníze postaví dům či vesmírnou stanici – to pokud by se vám nechtělo stavět obří kolos vlastními kliky myši.

Na Dual Universe pracuje malé, ale zjevně ambiciozní pařížské studio Novaquark. Další informace o hře se časem dozvíte na oficiálních stránkách, kde bude také spuštěná beta. K té je ale ještě daleko, protože vývoj je stále ve fázi pre-alfy. Příští rok můžeme očekávat alfa verzi na PC, kdy vyjde plná verze je ve hvězdách.

Tagy: online sci-fi RPG mmorpg

Zdroje: tisková zpráva

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.