Dreams
Věková dostupnost

Dreams

Články

Sledujte Fight Club #464 o novém herním seriálu od Applu, hrách ve hrách i E3

Co si představíte, když se řekne „hry ve hrách“? My tím myslíme ty, v nichž si můžeme zahrát či rovnou vytvořit jiné hry. Nejsou to jen aktuální Dreams, ale i další tituly a projekty. Studia jako by se rozhodla dostat hráče k programování a k vývoji obecně. Jaké to jsou iniciativy, kdo za nimi stojí a proč to dělá? Nejen na to si dnes posvítíme.

GamesPlay – hrajeme kreativní projekt Dreams

Je to plošinovka? Střílečka? Detektivní adventura? Závodní hra? Co to je vlastně za mix žánrů? To jsou jen různé tituly vytvořené v herním enginu Dreams, který před víkendem dorazil na PlayStation 4. Nebojte se ale slova „engine“. Rozhodně nejde o další Unreal či Unity, i když síly má tento možná trochu nenápadný projekt dost, jak si ukážeme ve videu.

Brzo se můžete zasnít, vychází sandboxová platforma Dreams

„Nedals mi kytku na Valentýna,“ zní úryvek z textu jedné populární české písně. Pakliže vám hrozí, že na svátek všech zamilovaných nedostanete pugét, anebo ho naopak nestihnete darovat, můžete si vypomoct vycházejícím herním editorem Dreams a tu kytici tam vytvořit. Nebo závodit v tulipánových polích. Nebo vyrobit skákačku po okvětních lístcích. Nebo jít trhat fialky dynamitem. Nebo se na kytky úplně vykašlat a jít točit nezávislý film o vaření. Jak říkají sami tvůrci, kreativitě se meze nekladou!

Herní sál Computer Hall na Comic-Conu nabídne exkluzivního Iron Mana a další novinky

Už tento víkend od 7. do 9. února se v pražském O2 universu otevřou brány prvního českého Comic-Conu. A kromě slavných herců, se kterými se na místě můžete vyfotit a odnést si jejich autogram, můžete zavítat i do oblasti dedikované hrám všeho druhu. Na místě nebudou chybět novinky – ať už vydané, nebo teprve chystané – od společností Sony, Microsoft a Nintendo.

Bleskovky

  • 5. 2. 2020 - Hráči předběžného přístupu Dreams dostanou přístup do plné verze o tři dny dříve než ostatní, tedy 11. února.

  • 5. 6. 2019 - Do early accessu Dreams dorazí několik her od Media Molecule.

  • 21. 2. 2019 - Media Molecule vydají Dreams nejdříve v early accessu, dočkáte se ho během jara.

  • 19. 12. 2018 - Dnes začíná na PlayStation 4 beta Dreams, nové hry od tvůrců LittleBigPlanet.

  • 19. 9. 2018 - Sony na Tokio Games Show přiveze Death Stranding, Dreams, Sekiro: Shadows Die Twice nebo Days Gone.

  • 30. 7. 2018 - Video: Pouhou hodinu zabralo vývojářům z Media Molecule vytvořit level (podobající se Demon's Souls) ve hře Dreams.

Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
89/100
Hodnocení čtenářů:
50/100
Datum recenze:
21. února 2020
Recenze