Dragon's Dogma: Dark Arisen
Věková dostupnost

Dragon's Dogma: Dark Arisen

Články

Skvělé RPG Dragon’s Dogma: Dark Arisen se probojovalo na současnou generaci konzolí

Původnímu fantasy RPG Dragon’s Dogma bylo letos pět let. V době svého vydání, tedy ještě v době minulé generace konzolí, šlo o kladně přijaté dobrodružství se zábavnými souboji a neotřelým systémem společníků, které jste si vypůjčovali od ostatních hráčů. Na úspěch hry navázala o rok později rozšířená edice s podtitulem Dark Arisen, která se v lednu minulého roku dočkala uvedení na PC. A nyní zavítala i na současnou generaci konzolí.

PC verze Dragon's Dogma: Dark Arisen vyjde v polovině ledna a vyjde vstříc hlavně hardcore hráčům

Vylepšená verze dva roky starého RPG Dragon's Dogma: Dark Arisen vyjde pro PC už 15. ledna a nabídne všechen doposud vydaný DLC obsah včetně Bitterblack Isle, plnou podporu Steam funkcí a krom klávesnice a myši půjde hrát i s Xbox 360 a Xbox One ovladačem. Od portu konzolové hry ale něco podobného šlo očekávat. Otázkou je, jaké PC budete k hraní Dark Arisen potřebovat. A odpověď už známe.

Capcom vydal tipy a triky pro PC hráče Dragon's Dogma: Dark Arisen

Japonské RPGčko Dragon's Dogma vyšlo už před nějakou dobou na konzolích, ale na PC se ve své notně vylepšení verzi Dark Arisen teprve podívá. Hra vyjde v lednu příštího roku a britská pobočka vydavatele Capcom teď dala dohromady video s pěti užitečnými tipy a triky pro začátečníky. Pokud jste tak žádnou hru ze série Dragon's Dogma nehráli a chystáte se na to, je video určeno právě pro vás.

Dragon's Dogma míří po letech v kompletní verzi i na PC

Od dubna roku 2013 již uplynulo opravdu hodně vody, to však Capcomu nijak nebrání se navrátit do tohoto času způsobem takovým, kdy plánují znovu vydat vynikající RPG Dragon's Dogma: Dark Arisen. Tentokráte k tomu však dojde v notně vylepšené verzi pro PC. Nová verze hry bude pochopitelně obsahovat jak základní hru, tak i všechny její dosavadní přídavky a bude se tak jednat o kompletní balíček. Ten by měl mezi PC hráče dorazit během ledna příštího roku.

E3 blog: O víře v „obyčejné“ hry

Kufry máme! Konec hlášení o věcech všedních a můžeme jít ke hrám. Máme za sebou kompletní kolečko tiskových konferencí, které jste bezesporu také viděli. Co ale nemáme, tedy já nemám, je nádherný pracovní diář s motivy káhirského revolučního streetartu. Klatě, zlý osude! Důležitější ale byly poznámky z prezentací her v něm, otázky a odpovědi vývojářů a navíc i poznámky k tiskovým konferencím Microsoftu a Electronic Arts. Co si v mém pohřešovaném zápisníku přečte uklízeč, který jej najde na stole ve Shrine Auditorium?

Best of 2013: Nejlepší DLC a datadisk

DLC je slovo, bez nějž by si už dnes herní byznys neuměl představit svou existenci. A je jedno, zda se pod touto zkratkou nachází balíček alternativních kostýmů pro vašeho hrdinu, soubor nových map pro multiplayer nebo rozsáhlé rozšíření, které kompletně mění či obohacuje původní hru. Třetímu druhu DLC jsme kdysi říkali datadisk a i loni takových kousků několik vyšlo, ať už jste k jejich hraní původní hru potřebovali, nebo vůbec ne. Pětice těch nejlepších včetně jednoho, který považujeme za nejpovedenější, na vás čeká v článku.

Bleskovky

  • 20. 9. 2017 - Video: Grafické porovnání PS3 a PS4 verze hry Dragon's Dogma: Dark Arisen.

  • 19. 7. 2017 - V Japonsku se dočkají PS4 a Xbox One verze RPG Dragon’s Dogma: Dark Arisen 5. října, kdy příjdou na řadu ostatní regiony zatím není známo.

  • 24. 5. 2017 - Dragon’s Dogma: Dark Arisen vyjde na podzim pro konzole Xbox One a PS4.

  • 18. 1. 2016 - Obrazem: Desítka gameplay screenů v rozlišení 4k z PC verze Dragon's Dogma: Dark Arisen.

Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Hodnocení Metacritic:
78/100
Datum recenze:
10. července 2013
Recenze