Skvělé RPG Dragon’s Dogma: Dark Arisen se probojovalo na současnou generaci konzolí
zdroj: tisková zpráva

Skvělé RPG Dragon’s Dogma: Dark Arisen se probojovalo na současnou generaci konzolí

4. 10. 2017 11:59 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Původnímu fantasy RPG Dragon’s Dogma bylo letos pět let. V době svého vydání, tedy ještě v době minulé generace konzolí, šlo o kladně přijaté dobrodružství se zábavnými souboji a neotřelým systémem společníků, které jste si vypůjčovali od ostatních hráčů. Na úspěch hry navázala o rok později rozšířená edice s podtitulem Dark Arisen, která se v lednu minulého roku dočkala uvedení na PC. A nyní zavítala i na současnou generaci konzolí.

Do třetice platí původní Alešovo tvrzení ze závěru recenze Xbox 360 verze: „Pokud jste původní Dragon’s Dogma nehráli, nemáte co řešit. V Dragon’s Dogma: Dark Arisen dostáváte vynikající původní hru a solidní datadisk, který ale má, v porovnání s rozmanitou kampaní základní hry, pár slabších míst.“

Edice Dark Arisen totiž obsahuje jak původní hru, tak i přídavek s novou ostrovní lokací Bitterblack, pár vylepšení a několik DLC. Prostě vše na jednom místě. Věrní fanoušci, kteří se už možná zbavili své staré konzole a pořídili si novou, se mohou opět podívat do mystického světa Gransys a pokecat si s drakem. Zároveň je to skvělá příležitost pro hráče, kteří k Dragon’s Dogma ještě nepřičichli.

zdroj: Archiv

Port na aktuální generaci konzolí, tedy na PlayStation 4 a Xbox One, nemohl samozřejmě proběhnout beze změny – čtyřletá propast se na vizuálu nevyhnutelně podepíše. Proto se můžete těšit na vyšší rozlišení a aktualizaci grafiky jako takové. Ale netěšte se tolik. Jak dokazuje oficiální video srovnávající verze PS3 a PS4, nejedná se o žádný dechberoucí skok kupředu.

Přesto se pravděpodobně nic nezmění na hratelnosti, což je víc než dobře. Dragon’s Dogma: Dark Arisen si své místo na současných konzolích jistě zaslouží, přestože už by přišlo vhod i plnohodnotné pokračování… Zájemci mohou již nyní stahovat, tedy až zaplatí 25 eur.

zdroj: Archiv

Nejnovější články