Destiny: The Taken King

Destiny: The Taken King

Články

Příběh trnité cesty Bungie k nezávislosti, část druhá: Destiny

V první části kompletní historie firmy Bungie jsme se podívali na její úplné začátky na počátku 90. let, první krůčky v byznysu i megaúspěch střílečkové série Halo. Stali jsme se svědky prvního velkého osamostatnění studia, když se vymanilo z ne zas tak tyranského sevření Microsoftu. Nakonec jsme viděli, jak uzavřelo dohodu s dalším velkým vydavatelem, Activisionem, a začalo pracovat na první Destiny.

Čas prvního dílu Destiny se s updatem Age of Triumph blíží ke konci, dvojka vyjde asi v září

Za dva a půl roku urazila Destiny obrovský kus cesty. Od zklamání, jehož jizvy se ve mně pořád ještě nezahojily, se ambiciozní onlinovka od Bungie vypracovala ve svébytnou, zábavnou hru, která se úspěšně blíží konci svého prvního cyklu, tedy ke konci obsahu vydávanému pro první díl. Poslední update pro hru vyjde 28. března a jmenuje se symbolicky Age of Triumph. 

Destiny slaví Vánoce novým obsahem

V závěru recenze na Rise of Iron jsem si posteskl, že po roce obsahového půstu nebudu mít pro letošek žádné naděje v očekávání, že na první Destiny už se v Bungie zapomnělo. Opak je ale pravdou. Vývojáři překvapivě dostáli svým slibům. Vedle obsahových dodatků k poslednímu rozšíření či raidu přišli s oslavou Halloweenu, vydařeným vánočním Dawningem a vrací SRL i nějaké ty nové a staré zbraně a další drobnosti. Navzdory očekávání tak pořád má smysl se do hry vracet jak pro absolutní veterány, tak i pro hráče, kteří Rise of Iron odložili hned po kratičké kampani. Destiny tedy žije - stále se toho v tomto světě dá hodně zažít.

Best of 2015: Nejlepší DLC - datadisk

Když dojde na slovíčkaření, může být debata o rozdílech mezi DLC a datadiskem hodně výživná. Pořád to ale bude jen slovíčkaření. Faktem totiž díky digitální distribuci je, že veškerý dodatečný obsah zkrátka spadá pod zkratku DLC (downloadable content) a je jedno, zda jde o extra čepici či skin do hry, balíček s novými jednotkami nebo rozsáhlý datadisk na desítky hodin hraní. Právě poslední typ "obsahu navíc" nás ale baví nejvíce, což dokazují i kousky, který jsme si v minulém roce pořádně užili.

Activision: Black Ops II hraje 12 milionů hráčů a Hearthstone roste meziročně o 77 %

Activisionu se nepřekvapivě daří. Firma zveřejnila své finanční výsledky za třetí kvartál letošního roku a jsou ještě lepší, než se čekalo. Vedle peněz se zvyšovalo i zapojení hráčů a zisky z digitální distribuce. Nudná čísla ale stranou - finanční zpráva odhalila několik velice zajímavých faktů o hrách ze stáje Activision Blizzard, od pořád extrémně dobře hraného Call of Duty, přes neméně úspěšnou Destiny, až po neustále rostoucí Heathstone.

Hrané video z Destiny: The Taken King vám připomene, proti komu stojíte

Mám pocit, že v Activisionu a Bungie jsou dvě armády marketingových expertů, které spolu vedou nekonečnou válku, vedle níž blednou i ty nejlítější střety historie. Jinak si nedokážu vysvětlit, proč se na jednu stranu Destiny opírá o seriozně (občas až přehnaně) dramaticky vyprávěný příběh a na druhou je polovina trailerů ve stejném duchu, jako tento nový, hraný.

Bleskovky

  • 22. 8. 2016 - Destiny: The Taken King zůstane exkluzivním DLC pro PlayStation hráče minimálně do podzimu příštího roku.

  • 10. 2. 2016 - PS Store nabízí za sníženou cenu GTA V (1205 Kč PS4 verze, 630 Kč PS3 verze), Destiny: The Taken King (1199 Kč) a God of War III Remastered (549 Kč).

  • 4. 11. 2015 - Destiny má 25 milionů registrovaných uživatelů, 5 milionů z nich přilákalo vydání The Taken King.

  • 22. 10. 2015 - 286. číslo EDGE nejlépe ohodnotilo Destiny: The Taken King (9/10), nejhůře dopadl titul Tony Hawk’s Pro Skater 5(2/10).

  • 12. 10. 2015 - Britský žebříček prodejnosti 41. týdne roku 2015: 1. FIFA 16, 2. Uncharted: The Nathan Drake Collection, 3. Destiny: The Taken King.

  • 21. 9. 2015 - Britský žebříček prodejnosti 38. týdne roku 2015: 1. Destiny: The Taken King, 2. Forza Motorsport 6, 3. Pro Evolution Soccer 2016.

Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
86/100
Datum recenze:
30. září 2015
Recenze