Dark Souls
Věková dostupnost

Dark Souls

Články

Fenomén Dark Souls ve světě streamu

Málokterá série reformovala celou generaci her napříč žánry tak jako Dark Souls Hidetaky Mijazakiho. A zaslouženě. Hra, která je známá zejména svou nepromíjející, avšak férovou obtížností znamenala návrat k éře, kdy hráč nedostal nic zadarmo, mapy se daly najít jen v tematických časopisech a se záseky dokázal pomoct pouze zkušenější kamarád či starší sourozenec. U takovýchto her se hráči setkávali, ne aby poměřili své síly, ale aby společnými silami porazili hru samotnou.

S novým komiksovým bundlem se začtete do příběhů her Bloodborne, Dark Souls nebo Wolfenstein

Humble Bundle je proslulý svými absurdně výhodnými herními balíčky, ale čas od času stejnou formou nabízí třeba vývojový software, různé digitální knihy, a cizí mu nejsou ani komiksy. Těch vzniká na motivy her poměrně dost a některé z nich můžete číst doslova za babku.

Dark Souls III, Bloodborne, poslední Zelda a Final Fantasy VIII se dočkají knižních průvodců

Možná jste je hráli, možná jste je i dohráli, pravděpodobně je milujete, ale jste si opravdu jistí, že o oblíbených hrách z nadpisu víte každičký drobný detail? Několik francouzských autorů si to o sobě myslí a své vědomosti přenáší na listy knih, které si právě teď můžete pořídit díky kickstarterové kampani.

Fight Club #358: RUR - Remcání u remasterů

Opět se vrací náš pravidelný podcast Fight Club a v roli moderátora se opět vrátil Pavel Dobrovský. Společně s ním do studia zasedli Adam Homola, Patrik Hajda a Aleš Smutný. Podívali se na zoubek novému Levelu, nově oznámenému nástupci Theme Hospital s názvem Two Point Hospital a také se neshodli nad užitečností remasterů.

Dark Souls Remastered vtrhne koncem května na Switch, PS4, Xbox One a PC

Nejen hráči na Switchi se dočkali. Dark Souls vyjde v remasterované verzi na Nintendo Switch, PC, PS4 a Xbox One. Ve všech verzích najdete i DLC Artorias of the Abyss. Na všech třech platformách tohle kultovní akční RPG vyjde 25. května a jako původní verze vám nabídne desítky hodin napětí, pocitu zmaru i nadšení z vítězství. Prostě taková emocionální horská dráha.

Bleskovky

  • 3. 1. 2019 - Mód pro Dark Souls, Daughters of Ash, do hry přidává vyškrtnutý obsah a přihodí i něco navíc.

  • 25. 6. 2018 - Sekiro: Shadows Die Twice má být ještě obtížnější než Dark Souls či Bloodborne.

  • 25. 4. 2018 - 50% slevu na nákup Dark Souls Remastered obdrží všichni majitelé původní verze Dark Souls: Prepare To Die Edition. (+ gameplay trailer, systémové požadavky)

  • 27. 11. 2017 - Video: Podívejte se, jak by vypadal Dark Souls v grafice hry Cuphead.

  • 31. 7. 2017 - Video: Gameplay záběry ze hry Sinner, kterou má na svědomí čínské studio Darkstar Games. Očividně si  bere více než jen inspiraci z Dark Souls.

  • 20. 4. 2016 - Desková hra na motivy Dark Souls se prostřednictvím Kickstarteru úspěšně zasponzorovala během několika minut.

Hodnocení
GAMES.cz
10/10
Hodnocení Metacritic:
89/100
Datum recenze:
4. listopadu 2011
Recenze