Broken Sword: The Shadow of the Templars
Věková dostupnost

Broken Sword: The Shadow of the Templars

Články

Hry, které nás naučily anglicky

Kvůli chybějící lokalizaci Assassin’s Creed Valhalla se v poslední době hodně skloňuje téma češtiny ve hrách, ale absence překladu nakonec může být dobrou zprávou pro ty, kdo by se potřebovali naučit anglicky. Spousta z nás se jazyku Shakespearovu naučila právě díky tomu, že jsme si chtěli zahrát nějakou hru, která v češtině nebyla, a takové macaté RPG mělo daleko větší vzdělávací hodnotu než celé pololetí s přeučenou paní ruštinářkou. V dnešním článku vzpomínáme na ty nejpřínosnější hry pro náš lingvistický rozvoj.

Punkové roky Charlese Cecila - rozhovor s hlavním mozkem série Broken Sword

Hravé. Jinak se nedá povídání s autorem Broken Sword Charlesem Cecilem popsat. Zatímco vlny Jaderského moře šplouchají na vývojářskou konferenci v chorvatském Splitu, noří se do vzpomínek na své úplné začátky a plynule od nich přechází k prvním výhrám, ale i prohrám až do současnosti. Dekády strávené na videoherním poli popisuje s jemným britský humorem a odstupem. 

Retro GamesPlay: slavíme 20. narozeniny adventury Broken Sword

Pokud jste hráli adventuru Broken Sword v roce jejího vydání a nebylo vám zrovna šest let, takže jste klikali zběsile na všechno, co vykazovalo nějakou interakci, jste staří. Pardon, jste pamětníci. Ale netřeba propadat depresi, jsme v tom s vámi, a dvacáté narozeniny známé série od Revolution a Charlese Cecila rádi oslavíme. Jak? Jednoduše si první dobrodružství natvrdlého Amíka Gorge a francouzské novinářsky Nicole zahrajeme v dalším retro gamesplayi.

Tvůrci Broken Sword slaví čtvrtstoletí existence vydáním kolekce svých her se spoustou bonusů

Klíčoví lidé ze studia Revolution Software včetně Charlese Cecila hovoří ve videu v článku o vývoji svých největších klasik. Důvodem je oznámení Revolution 25th Anniversary Collection – sbírky všech významných her studia za jeho pětadvacetiletou existenci. Balík obsahuje kompletní sérii Broken Sword (včetně Director’s Cut prvního dílu a remasterovaného dílu druhého), Lure of the Temptress, Beneath a Steel Sky či In Cold Blood.

Zlomený meč zbrocený svatou krví

U příležitost aktuálního vydání druhé části pátého dílu legendární adventurní série Broken Sword jsme sáhli do archivu magazínu LEVEL a z jeho 237. čísla jsme vytáhli velké téma Petra Ticháčka, které pojednává o kopiích a originálech příběhů o Svatém Grálu. Pokud si tedy chcete o víkendu dopřát pořádně rozmáchlý výlet do historie, jste na správné adrese. A jestli vám to nebude stačit, můžete si koupit aktuální LEVEL 241, ve kterém najdete řadu dalších obdobných témat.

Historie adventur #4: česká stopa

Pokračujeme v seriálu o historii adventur, který byl původně připraven jako přednáška pro komponovaný videoherní večer Press Start v Bio Oko. První díl pojednával o vzniku adventur a textovkách společnosti Infocom, druhý díl se zabýval prvními grafickými adventurami z produkce společnosti Sierra a díl třetí zdokumentoval legendární point and click adventury od LucasArts.
Hodnocení Metacritic:
80/100