Broken Sword: The Serpent's Curse
Věková dostupnost

Broken Sword: The Serpent's Curse

Články

Do jakých titulů se můžete pustit s listopadovým PS Plus a Games with Gold?

Troufám si tvrdit, že minulou nabídku her „zdarma“ v rámci předplatného na konzolích PlayStation a Xbox vyhrálo s mírným náskokem Sony. Zatímco Microsoft nabídl skvělé Gone Home a The Turing Test na Xbox One a nadprůměrnou Medal of Honor: Airborne na Xbox 360, Sony se vytasila s kompletní kolekcí hororovky Amnesia a parádním Metal Gear Solid V: The Phantom Pain na PS4. V aktuálním měsíci je pak v mých očích jasným vítězem minulý poražený – Microsoft.

Punkové roky Charlese Cecila - rozhovor s hlavním mozkem série Broken Sword

Hravé. Jinak se nedá povídání s autorem Broken Sword Charlesem Cecilem popsat. Zatímco vlny Jaderského moře šplouchají na vývojářskou konferenci v chorvatském Splitu, noří se do vzpomínek na své úplné začátky a plynule od nich přechází k prvním výhrám, ale i prohrám až do současnosti. Dekády strávené na videoherním poli popisuje s jemným britský humorem a odstupem. 

Tvůrci Broken Sword slaví čtvrtstoletí existence vydáním kolekce svých her se spoustou bonusů

Klíčoví lidé ze studia Revolution Software včetně Charlese Cecila hovoří ve videu v článku o vývoji svých největších klasik. Důvodem je oznámení Revolution 25th Anniversary Collection – sbírky všech významných her studia za jeho pětadvacetiletou existenci. Balík obsahuje kompletní sérii Broken Sword (včetně Director’s Cut prvního dílu a remasterovaného dílu druhého), Lure of the Temptress, Beneath a Steel Sky či In Cold Blood.

Adventura Broken Sword 5 vyšla na PlayStation 4 a Xbox One

Ačkoliv je září měsícem především velkých nových titulů, jsem si celkem jistý, že se mezi nimi neztratí ani žánr na konzolích pohříchu nepříliš častý. Důkazem snad bude i další pokračování z kultovní série Broken Sword, přesněji Serpent's Curse, který právě vyšel na PlayStation 4 a Xbox One ve své vylepšené verzi, na níž se můžete podívat i v přiloženém traileru.

Vylepšená verze Broken Sword 5 vyjde pro PS4 a Xbox One už v létě

Broken Sword: The Serpent's Curse vyjde po PC, Mac, Linuxu, PS Vita a mobilních telefonech i pro současnou generaci konzolí. Pro PlayStation 4 a Xbox One vyjde zatím poslední dobrodružství George a Nico v létě tohoto roku v krabicové i v digitální verzi. Zatímco digitální verzi si na PlayStation Network a Xbox Games Store vydají Revolution Software sami, o vydání krabicové verze se v Evropě postará Ravenscourt.

Adventurní speciál #1 - přehled adventur z Gamescomu 2014

Halami kolínského výstaviště během letošního Gamescomu se krom jiných toulali i dva Petrové z Moravy – Ticháček a Linhart. Ne však bezcílně a bez důvodu, protože se po loňské pauze vydali na Gamescom, aby zde sesbírali co největší množství materiálu o připravovaných adventurách. Jejich mise byla úspěšná a v následujících týdnech či měsících na vás tedy čeká přibližně třináct podrobných reportáží o hrách a rozhovorů s vývojáři. Celý seriál odstartujeme video podcastem, kde „Pluto“ a „BigPeter“ shrnuli letmo své dojmy z výstavy i jednotlivých titulů.

Bleskovky

  • 1. 11. 2017 - Členové PS Plus programu obdrží v listopadu Worms Battlegrounds (PS4), Bound (PS4 / PSVR), Until Dawn: Rush of Blood (PSVR), That’s You! (PlayLink), R-Type Dimensions (PS3), Rag Doll Kung Fu: Fists of Plastic (PS3), Dungeon Punks (PSV / PS4) a Broken Swor

  • 30. 7. 2015 - Broken Sword 5: The Serpent's Curse vyjde na PS4 a Xbox One 4. září. (+ PS4 gameplay trailer)

Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Datum recenze:
13. prosince 2013
Recenze
Hodnocení
GAMES.cz
6/10
Datum recenze:
24. dubna 2014
Recenze