Petr Ticháček

Adventurní speciál #1: Přehled adventur z Gamescomu 2016

Kdo si myslel, že se letos na Games.cz neobjeví adventurní speciál z Gamescomu, byl na omylu. Po roční pauze jsme se společně s Petrem „PLuto“ Linhartem opět vydali do Kolína nad Rýnem, abychom podstoupili dvoudenní „martýrium“ ve formě nekonečného obíhání stánků herních studií, abychom vám následně mohli poreferovat o tom, jaké úžasné i příšerné adventury nám ukázali. A než se vrhneme na jednotlivé tituly, podívejte se na jejich okomentovaný přehled.

Adventurní speciál #6: Dreamfall Chapters je čistokrevná adventura bez akčních prvků

„Žádné souboje, žádná arkáda, žádný stealth. Tohle je adventura, což je pro nás důležité,“ dušuje se na kameru šéf studia Red Thread Games Ragnar Tørnquist, když hovoří o projektu Dreamfall Chapters. První kapitola vysněného pokračování her The Longest Journey a Dreamfall vychází už 21. října a v následující reportáží se dozvíte, proč je vlastně hra rozsekaná na pět částí, jaký bude časový rozestup mezi vydáním celkem pěti kapitol a jakou roli sehraje v příběhu Dreamfall Chapters April Ryan z první hry.

Adventurní speciál #5: výlet do sanatoria v lovecraftovské adventuře Asylum

Agustín Cordes miluje hororové příběhy natolik, že s kolegou Grazianim vydali v roce 2006 vůbec první komerčně šířenou argentinskou hru Scratches. Hororový příběh tehdy zaujal hráče po celém světě, ale studio Nucleosys se jim bohužel rozpadlo pod rukama. Cordes však krátce poté zakládá vlastní studio Senscape a oznamuje hororovou first person adventuru Asylum, která se inspiruje motivy z díly H. P. Lovecrafta, a letos už je tedy ve vývoji pátým rokem. Na první pohled se může zdát, že s Asylum něco není v pořádku, ale opak je pravdou, jak se dozvíte v následující reportáži.

Adventurní speciál #4: tajemství skleněné lahvičky z The Perils of Man

Další díl adventurního speciálu z Gamescomu od Petrů Ticháčka a Linharta se věnuje velmi iOS adventuře The Perils of Man. Zajímavá není pouze obsahově (dialogy, příběh, postavy, hádanky), ale též spoluúčastí zkušeného Billa Tillera na designu hry. „Bill Tiller kdo?“, si možná říkáte? Jasně, Bill Tiller od supervtipné adventury A Vampyre Story a dalších klasických her od LucasArts včetně Outlaws, The Dig, Full Throttle a dalších. V následující reportáži se z úst Mika Hubera z IF Games dozvíte nejenom o míře zapojení Billa Tillera do projektu, ale též podrobnosti o hře samotné, kterou byste neměli minout, pokud jsou adventury váš žánr.

Adventurní speciál #3: The Book of Unwritten Tales 2

Čtyři hratelné postavy, moderní animace a celkově zpracování, co možná nejdelší herní doba a klasické adventurní hádanky kombinovaného s humorným příběhem. Cíle tvůrců ze studia KING Art jsou jasné - The Book of Unwritten Tales 2 má být nejenom lepší, hezčí a delší pokračování skvělé jedničky, ale se svými ambicemi míří až na titul pro nejlepší adventuru současnosti. Tvůrci z KING Art ale nemají důvod se krčit v koutě. Své schopnosti už několkrát prokázali, a když kreativní šéf Jan Theysen v následující reportáži zdůrazňuje, že The Book of Unwritten Tales 2 má být nejrozsáhlejší adventura posledních patnácti let, minimálně stojí za to se podívat, čím své tvrzení dokládá.

Adventurní speciál #2 - Sherlock Holmes: Crimes & Punishments

Nejnovější dobrodružství Sherlocka Holmese s podtitulem Crimes & Punishments je v rámci dlouho běžící a úspěšné série od studia Frogwares do značné míry dílem přelomovým. Kupříkladu běží na jiném enginu než předchozí díly (Unreal Engine 3) a zároveň chce hráči poskytnout mnohem větší prostor pro vlastní způsob řešení jednotlivých případů s tím, že každé rozhodnutí (dobré, nebo špatné) se v dalším průběhu hry nějakým způsobem projeví (konců je celkem devět). Nejenom na fungování tohoto systému se producenta hry z Focus Home vyptával Petr Ticháček během letošního Gamescomu, jak se můžete přesvědčit v následující reportáži.

Adventurní speciál #1 - přehled adventur z Gamescomu 2014

Halami kolínského výstaviště během letošního Gamescomu se krom jiných toulali i dva Petrové z Moravy – Ticháček a Linhart. Ne však bezcílně a bez důvodu, protože se po loňské pauze vydali na Gamescom, aby zde sesbírali co největší množství materiálu o připravovaných adventurách. Jejich mise byla úspěšná a v následujících týdnech či měsících na vás tedy čeká přibližně třináct podrobných reportáží o hrách a rozhovorů s vývojáři. Celý seriál odstartujeme video podcastem, kde „Pluto“ a „BigPeter“ shrnuli letmo své dojmy z výstavy i jednotlivých titulů.

Zlomený meč zbrocený svatou krví

U příležitost aktuálního vydání druhé části pátého dílu legendární adventurní série Broken Sword jsme sáhli do archivu magazínu LEVEL a z jeho 237. čísla jsme vytáhli velké téma Petra Ticháčka, které pojednává o kopiích a originálech příběhů o Svatém Grálu. Pokud si tedy chcete o víkendu dopřát pořádně rozmáchlý výlet do historie, jste na správné adrese. A jestli vám to nebude stačit, můžete si koupit aktuální LEVEL 241, ve kterém najdete řadu dalších obdobných témat.