Broken Age: Act 1
Věková dostupnost

Broken Age: Act 1

Články

Fight Club #236 HD: Gundam sem, Gundam tam

Je vedro! Překvapivě, vzhledem k tomu, že vrcholí léto. Přesto jsme se i tuto středu pokusili podat během vysílání tradičního podcastu Fight Club slušný výkon. Předstírat, že jsou „cool“ se pokoušeli Pavel Dobrovský, Adam Homola, Lukáš Grygar a Petr Poláček, kteří rozebrali následující témata.

Konečně si můžete prohlédnout celý dokument o tvorbě adventury Broken Age

Sliby chyby – své o tom Peter Molyneux a jeho snad až příliš ambiciózní projekt Godus a dnes můžeme také zmínit i Tima Schafera a jeho Broken Age. Hru a respektive její druhý akt se nakonec podařilo po dlouhých peripetiích vydat, mnozí mu ale kostrbatý vývoj vyčítali. Schafer se dnes rozhodně má z čeho poučovat. Ovšem je třeba poznamenat, že crowdfunding Broken Age nezahrnoval jen hru. Cílem bylo udělat dokument o její tvorbě a ten dospěl ke konci posledním dílem. Hodinové video vás vezme za jindy zavřené dveře týmu a pokusí se také zodpovědět řadu otázek týkajících se nákladného a tolik protahovaného vývoje druhého aktu.

GamesPlay: hrajeme druhou část adventury Broken Age

Během dlouhého čekání na dokončení a vydání druhé části adventury Broken Age od Double Fine se podporovatelé hry z Kickstarteru utěšovali, že to určitě bude stát za to. Vždyť první část byla vyloženě skvělá. Co by se muselo stát, aby část druhá (a tudíž celá hra) neaspirovala na jednu z nejlepších adventur současnosti či posledních let? A vidíte, NĚCO se stalo! To něco Pavel popisuje nejenom v textové recenzi druhé části Broken Age, ale též to názorně předvádí v následujícím gamesplayi.

Druhá část adventury Broken Age vychází a končí zajímavou kickstarterovou odyseu

No konečně! Od vydání Pavlovy pochvalné recenze první části adventury Broken Age uplynul víc než rok. Málokdo asi předpokládal, že si na dokončení příběhu počká takovou dobu, ale v téhle chvíli už na tom nesejde. Podstatné je, aby druhá část šla kvalitou ve stopách té první a donutila i největší kritiky přístupu Double Fine k vývoji hry, aby na své výtky zapomněli a prostě se bavili. A protože Double Fine vydávají druhý akt Broken Age právě dnes, bude brzy ve všem jasno. Jen si nejsem jistý, kolik lidí si bude z hlavy pamatovat děj a všechny postavy z první části, kterou měli před očima začátkem minulého roku. Právě pro tento případ ale Double Fine vydali následující trailer.

Druhá část adventury Broken Age vyjde na konci dubna

Recenzi prvního aktu adventury Broken Age zakončil Pavel spokojeným konstatováním, že je za rozseknutí na dvě části vlastně rád, protože se může těšit na akt druhý. Sám ale možná netušil, že na to "těšení" má přes rok času. Ale co, ve světě se dějí horší věci. Podstatné je, že tvůrci z Double Fine konečně Broken Age: Act 2 dokončili a všechny verze hry (PC, PS4, PS Vita, iOS, Android, Ouya) vydají v Evropě 29. dubna, jak vyšlo najevo díky kolegům z IGN, kteří informaci doplňují dvanáctiminutovým videem z druhého aktu. Video je samozřejmě plné spoilerů, takže bacha!

Tim Schafer chce po Broken Age zkusit něco jiného než adventuru

Když se řekne Tim Schafer, představí si většina z nás adventury klasického střihu. Není divu, jde o jeho nejúspěšnější a nejpovedenější hry. Schafer má na triku i hry jiných žánrů (třeba akční adventuru Brutal Legend), přesto jde většinou o lineární hry, které musíte projít víceméně tak, jak si to přál jejich tvůrce. Platí to i pro Broken Age, která z klasické adventurní škatulky nijak nevybočuje.

Bleskovky

  • 31. 7. 2020 - Pecky od Double Fine za pár korun na Humble Bundle

  • 25. 4. 2017 - Organizace PEGI ohodnotila doposud neoznámenou Xbox One verzi hry Broken Age.

Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Datum recenze:
22. ledna 2014
Recenze