Blood Bowl 2

Blood Bowl 2

Články

Francouzský vydavatel Bigben Interactive odkoupil studio Cyanide, tvůrce Styxe a Blood Bowlu

S blížící se výstavou E3 ubývá oznámení her, a naopak přibývá informací z ostatních soudků herního průmyslu. Nová studia vznikají raketovou rychlostí, o něco pomaleji zanikají a sem tam změní majitele. Nedávno došlo k převzetí tvůrců Firewatch společností Valve, nyní tu máme stejný, ale zásadnější krok na francouzském trhu.

Warhammer Fantasy - mrtvý svět, který odmítá zemřít

Warhammer Fantasy, jak zní celý název universa od Games Workshop, je unikátní úkaz. (K historii vzniku firmy vás odkážu do Levelu 275, kde se jí věnuji v rámci článku o Warhammeru 40,000.) Šlo o vlajkovou loď této firmy, ke které se až postupem času přidal Warhammer 40,000 a další tituly. Po dlouhé roky šlo o hlavního rohovníka v oblasti figurkových her, kterému se všichni chtěli vyrovnat. Jenže jak šel čas, počty hráčů ubývaly.

Čtenářské recenze: Immortal Planet, Zaklínač, Ve stínu havrana a další

Čtenářské recenze se na Games.cz těší vašemu velkému zájmu, přestože vycházejí tak trochu na pozadí klasických redakčních textů. Proto jsme se rozhodli dopřát vašim výtvorům více místa "na Slunci" a jednou za čas vám přineseme výběr těch nejzajímavějších čtenářských recenzí, které se vyrojily v uplynulém období. Tentokrát se můžete začíst do verdiktů nad českou retro adventurou Ve stínu havrana od Myitha a akčním RPG Immortal Planet od MickeyMutanta, do retrospektivy prvního Zaklínače od Petufa nebo do fallangovy recenze na Bastion. 

Best of 2015: Nejlepší sportovní hra

Hraním sportovních her možná neshodíte přebytečná kila a nevylepšíte si koordinaci pohybů, ale co do zábavnosti mají každoročně vydávané přírůstky tohoto žánru rozhodně co nabídnout. Přestože se osvědčené série jako FIFA, NHL nebo PES pohybovaly i v roce 2015 v „bezpečné zóně“ a nepřinesly žádné revoluční změny, fanoušci mohli být spokojeni – nedočkali se totiž ani žádného velkého zklamání. Pozitivní také je, že loňská sportovní sezona nabídla i příchod nečekaných, ale o to průbojnějších nováčků...

Připravte si chrániče, vychází brutální warhammerovský sport Blood Bowl 2

Zatímco ve Velké Británii se do plných obrátek roztáčí mistrovství světa v rugby, na PC, PS4 a Xbox One zítra vtrhne sport zdánlivě podobný – Blood Bowl 2. Odvozen je od bratránka rugby, amerického fotbalu, ovšem díky svému zasazení do světa Warhammeru nabírá v některých oblastech příchuť poněkud brutální. 

Blood Bowl 2 představuje pány a kmány z Bretonnie

Blood Bowl 2 nebude jen o lidech z Císařství, orcích, skavenech a elfech. Své místo si zde najdou i „menší“ frakce, jako je Brettonia, což je místní verze státu založeného na středověkých artušovských legendách. Podle toho vypadají jejich armády ve Warhammeru a podle toho hlavně vypadá i jejich tým v Blood Bowl 2. Takže, pokud jste někdy chtěli vidět knechta, jak pobíhá ve sportovní zbroji po hřišti a snaží se trefit míč, máte šanci.

Bleskovky

  • 15. 7. 2020 - Nový Humble Bundle nabízí starší kousky z univerza Warhammer

  • 1. 7. 2015 - Blood Bowl 2 poběží na PS4 v rozlišení 1080p při 30FPS a na Xbox One v rozlišení 900p při 30FPS.

Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Datum recenze:
14. října 2015
Recenze