Francouzský vydavatel Bigben Interactive odkoupil studio Cyanide, tvůrce Styxe a Blood Bowlu
zdroj: tisková zpráva

Francouzský vydavatel Bigben Interactive odkoupil studio Cyanide, tvůrce Styxe a Blood Bowlu

15. 5. 2018 16:28 | Téma | autor: Patrik Hajda |

S blížící se výstavou E3 ubývá oznámení her, a naopak přibývá informací z ostatních soudků herního průmyslu. Nová studia vznikají raketovou rychlostí, o něco pomaleji zanikají a sem tam změní majitele. Nedávno došlo k převzetí tvůrců Firewatch společností Valve, nyní tu máme stejný, ale zásadnější krok na francouzském trhu.

Možná neznáte Cyanide Studio podle názvu, ale některá hra z jejich portfolia vám určitě nebude cizí – dva díly plíživého goblina Styxe, rovněž dva díly adaptace stolního krvavého fotbalu Blood Bowl, střílečka Space Hulk: Deathwing nebo třeba simulační série Pro Cycling Manager s licencí Tour de France.

Cyanide Studio tvoří hry již dlouhých 17 let. Pro ně se však nic zásadního nemění, pouze přijdou o jednoho vydavatele a zaštítí je někdo jiný. A právě tam dochází k zásadnímu obratu. Naprostou většinu titulů studia totiž vydávalo vydavatelství Focus Home Interactive, které se navíc v posledních několika měsících samo snažilo odkoupit Cyanide Studio, ale nedostalo finální kývnutí od dozorčí rady.

Bigben Interactive tak nic nebránilo získat 100% podíl za 20 milionů eur. Nicméně jednu věc si Focus Home Interactive stejně ponechá – práva na Tour de France. Cyanide Studio může dále pokračovat se sérií Pro Cycling Manager i bez této licence, ale ta je přeci jen hlavním tahákem. Proto se už začíná jednat o jejím odkoupení.

Ve výčtu portfolia her studia Cyanide mi chybí teprve připravované tituly. Francouzi momentálně pracují na třech zároveň – Call of Cthulhu: The Official Video Game, Werewolf: The Apocalypse a Space Hulk: Tactics. Nehledě na převzetí společností Bigben Interactive se o publikování těchto her postará dříve nasmlouvaný Focus Home Interactive a ve všech případech by se tak mělo stát ještě letos.

Nejnovější články