Space Hulk: Tactics

Space Hulk: Tactics

Články

Počítačové hry inspirované deskovkami: Vzácný jev, který budeme vídat častěji

Světy počítačových a stolních her se čím dál tím víc prolínají. Stolní hry mají ve zvyku adaptovat videohry a učí se vedle papíru, kartonu, dřeva a plastu používat i digitální technologie. Zároveň vznikají digitální adaptace deskovek a spousta videoher čerpá inspiraci pro své mechanismy z deskových a karetních her. Tento vztah se bude čím dál tím víc prohlubovat, ale dočkáme se někdy doby, kdy budou vznikat videohry inspirované konkrétními stolními tituly?

Tvůrci Warhammeru z Games Workshop konečně začínají chápat kouzlo deskových her

O tom, že Games Workshop nejsou jen figurky, barvičky a Warhammer, ale také deskové hry (samozřejmě ze světa Warhammeru), je následující exkurz. Ale pozor! Nebude nás zajímat vousatá historie her, které už dávno neseženete, ale naopak se vrátíme jen pár let zpátky, abychom prozkoumali, jaký je u GWčka aktuální „state-of-the-art“.

GamesPlay – hrajeme strategii Space Hulk: Tactics

Stolní hře Space Hulk táhne na krásných 30 let. Za svůj život se dočkala několika verzí a ještě většího počtu videoherních adaptací s kolísavou kvalitou. Za nejnovější snahou o zdigitalizování legendární deskovky Games Workshopu stojí studio Cyanide, které má na triku vedle Styxe a Call of Cthulhu i Blood Bowl. Jak se jim to povedlo, si ukážeme v dnešním GamesPlayi.

Warhammerový Space Hulk: Tactics připomíná své úterní vydání

Nějakou hru na motivy Warhammeru tu máme každou chvíli, tahových strategií ze světa 40 000 a na motivy existující deskové hry o trochu méně. Space Hulk: Tactics vychází už zítra, připomeňte si boj vesmírných mariňáků a Genestealerů v traileru stvořeném na počest jeho vydání.

Space Hulk: Tactics spouští předobjednávky spolu s uzavřenou betou

Drsní Terminátoři od Vesmírných mariňáků si to brzy rozdají s nechutnými zástupci rasy Genestealerů v nové tahovce Space Hulk: Tactics. Plná hra dorazí již 9. října, ale předplatitelům se počínaje dneškem nabízí možnost vyzkoušet si některé prvky dříve v uzavřené betě.

Space Hulk: Tactics se chlubí brzkým vydáním a kampaní za mariňáky i Genestealery

Policajti a zloději, kovbojové a indiáni, vesmírní mariňáci a Genestealeři... Kdybych si měl pro svou vysněnou tahovou strategii vybrat jednu dvojici ikonických protivníků, měl bych jasno – skalpy bílých tváří by tvořily pěknou tapetu mého vigvamu. Studio Cyanide ovšem radši zamířilo do světa Warhammeru 40k a konečně oznámilo, kdy jeho Space Hulk: Tactics vyjde. A ještě k němu přihodilo atmosférický trailer.

Bleskovky

  • 5. 8. 2020 - Z Xbox Game Passu zmizí Kingdom Come, přibudou Darksiders a Dark Pictures

Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Hodnocení Metacritic:
73/100
Datum recenze:
23. října 2018
Recenze