Alladjex

Deskovka Útěk z vězení – recenze třeskutého úniku

Cesta z vězení vede přes cigára

Deskovka My Little Scythe – pro děti i dospělé s nažhavenými dortomety

Co by se stalo, kdybyste dostali růžově zabarveného Dooma? Duke Nukem by s hláškou „Try get some!!!“ u huby vrhal po nepřátelích gumové medvídky? A ultimátní zbraní by nebyla slavná Big-Fucking-Gun s číslem tak velkým, že je skoro blízko nekonečnu, ale brutálně napumpovaný dortomet? Pokud máte náturu deskovkářů a navíc vám doma poskakuje hraní chtivá omladina, pak budete z následujícího textu nadšení.

Tvůrci Warhammeru z Games Workshop konečně začínají chápat kouzlo deskových her

O tom, že Games Workshop nejsou jen figurky, barvičky a Warhammer, ale také deskové hry (samozřejmě ze světa Warhammeru), je následující exkurz. Ale pozor! Nebude nás zajímat vousatá historie her, které už dávno neseženete, ale naopak se vrátíme jen pár let zpátky, abychom prozkoumali, jaký je u GWčka aktuální „state-of-the-art“.

Deskovka Bios: Genesis: Návštěva u vzniku života

Představit originální, ale více než zvláštní Bios: Genesis není úplně jednoduchý úkol. Ovšem pokud nejste zbabělci s hlavou zaraženou do písku mainstreamové produkce a rádi pronikáte do neprobádaných koutů herních zážitků, tak máte jedinečnou příležitost vrhnout se na výpravu za počátky života na Zemi.

Deskovka Obludárium: Přehlídka monster ve výborném draftu

Dnešní doba je citlivá téměř na cokoliv. Proto střežte své oči, víčka držte pokud možno přivřená, neb do nich vplouti může příběh hrůzostrašného varieté, které chytá, loví a následně předvádí podivné, prazvláštní a snad až hrozivé tvory, jež prý kráčejí po tomto světě. Jste-li aktivističtí odpůrci cirkusu, je možné, že nezvládnete ani tuto virtuální přehlídku v podobě draftovací karetní hry pro velký počet hráčů od slavného Richarda Garfielda. Ostatní? Račte vstoupit!

Outlanders: Masivní patch transformoval Dotu 2

Valve se do Doty 2 s železnou nepravidelností zahryzává pomocí masivních updatů. Často se zjeví noví hrdinové a změní rozložení mapy. Úpravy rozhraní a počtu životů věží? S tím se tak nějak počítá. Pro laika nezajímavě označený update 7.23 ovšem narazil přímo do základových pilířů, a přestože je úplně nerozbořil, rozhodně do budoucna pohne se zavedenými principy.

Deskovka Zachraňte příšerky – když s dětmi nechcete hrát hlouposti

Vánoce se blíží, a přestože to někomu může připadat neuvěřitelné, existují hráči – a je podružné, zda deskových či počítačových her – kteří shánějí dárky pro děti. Někdy dokonce pro své děti! Jeden tip na hru určenou pro nižší věkovou kategorii, která se netopí v oceánu náhody, ale paradoxně od všech u stolu vyžaduje zapojení mozku, bychom tu měli.

Essen SPIEL 2019: co čekat od blížící se „E3“ deskoherního světa?

Rytmus našeho herního života udávají výstavy jako je E3 nebo německý Gamescom. Pokaždé si říkám: „Sakra, ona už zas bude étrojka?!“ A i když si kolikrát říkám, že se vlastně nic skvělého neobjevilo, jaký to byl u Microsoftu, Sony nebo někoho jiného propadák, stejně se vždycky těším, když se přiblíží nový ročník. V deskoherním světě na sebe tuhle roli bere essenský Spiel.

Deskovka Mezi dvěma zámky šíleného krále Ludvíka: Neotřelou kooperací za vítězstvím jedince

A je to tu! Letošním vítězem ceny akademie v kategorii Nejdelší název se stává … epické spojení názvů dvou starších her. Každá dala novince od Mindoku něco přímo ze sebe. Between Two Cities se podělila o hlavní mechanismus a jádro hratelnosti, Zámky šíleného krále Ludvíka zase věnovaly rozpustilé stavění pitoreskního monumentu, veselých místností a jejich rozmanité druhy. Jak tenhle deskoherní boršč dopadl po herní stránce?

Oculus Quest – recenze z pohledu běžného hráče

To si tak vyrazíte na párty k sousedům a kamarád se jen tak mezi řečí zmíní, že má doma Oculus Quest. Tu mytickou virtuální realitu, která nepotřebuje počítač, externí trackovací senzory na zdi, složité nastavování. Najednou zjišťujete, že jste půlku víkendové narozeninové akce propařili. Jenže ne v alkoholovém, nýbrž videoherním opojení virtuální realitou.

Krev, pot a pixely – recenze knižního hitu

Zatímco o retro osmdesátkách a jejich videoherním vývoji máme nepřebernou zásobu veselých a někdy i šílených historek, současná tvorba her je zakryta hávem korporátních tajemství, mlčením a svěrací kazajkou podepsaných smluv vyplněných frontami „endéáček“. Jedno je ovšem jisté: Historii si přibarvujeme na růžovo. V odlišném světle vnímáme jednu a tu samou situaci, pokud se odehrává v současnosti, nebo naopak před třiceti, čtyřiceti lety. Nejvýraznějším příkladem je tzv. „crunch“, nezřízené pracovní nasazení objevující se zejména při dokončování titulů před jejich uvedením na trh.