Firewatch
Věková dostupnost

Firewatch

Články

Tvůrci adventury Firewatch se nechali spolknout společností Valve

Na potvrzení nedávných slibů jsme nakonec nemuseli čekat moc dlouho. Gabe Newell se zhruba před měsícem vytasil s nadšeným vyjádřením: „Hurá! Valve začne znovu vydávat hry,“ které nyní potvrzuje. Nikoliv dalším projektem přímo od Valve, ale od tvůrců Firewatch.

GDC 2018: Kouzelnické triky herních vývojářů

Napadlo vás někdy přemýšlet o hrách a jejich designu jako o kouzelnickém představení? Australskou vývojářku Jennifer Scheurlovou ano, a když koncem srpna loňského roku vyzvala na Twitteru další herní vývojáře, aby odhalili svá dosud skrytá designérská tajemství, naštvala tím spoustu lidí. „Mnoho hráčů mělo pocit, že jim odhalujeme něco, co nechtějí vědět. Něco, co jim nedovolí se dívat na hry tak, jako dřív,“ poznamenala Jennifer na úvod své přednášky na letošní Game Developers Conference. Něco na tom bude – kdybyste věděli, co přesně se děje v zákulisí vystoupení Davida Copperfielda, ani jakkoliv velkolepá show by vám nepřinesla momenty překvapení a úžasu.

Steam se brání review bombingu transparentními grafy recenzí

Review bombing aneb plošné bombardování reputace her negativním hodnocením nespokojenými hráči a trolly není pro Steam žádnou novinkou. Ve většině případech jde o vlny protestu, které přímo souvisí s danou hrou a jejím vývojem. Velké tituly jako Fallout 4 nebo letošní senzace PlayerUnknown's Battlegrounds si takový hráčský protiútok slízly díky implementaci mikrotransakcí. Pak zde máme příklady jako v případě GTA V, kde se hráčská komunita rozohnila nad tím, když si korporátní právníci 2K podali moderskou platformu OpenIV za to, že se pokusila do hry přidat kompletní Liberty City. Nakládačku dostala i DotA 2 od Valve, když v srpnu prosákly informace o domnělé zápletce třetí epizody Half-Life 2. Pojďme se podívat, co za těmito „útoky“ stojí, jaká je motivace aktérů, a jak se s tím snaží vyrovnat Valve.

GOG rozjíždí svou největší slevovou akci. Za nákup nabízí zdarma Rebel Galaxy

Objetí z konce prvního Mirror’s Edge si pamatuju dodnes. Nedostatků i skvělých momentů měla hra svého času víc než dost, ale podobné detaily jí pomohly překonat různé chyby a zapsat se do historie jako originální a víceméně povedený pokus o parkour z pohledu první osoby. Jen škoda, že slibně vymyšlený koncept neposunul kupředu ani loňský Catalyst. I přes stáří první a konzervativnost druhé hry bych nad jedničkou stejně hůl nelámal. A jako jednu z aktuálně zlevněných her na GOGu bych vám ji bez mrknutí oka doporučil.

Bleskovky

  • 19. 2. 2021 - Komentovaný průchod skrz Firewatch si nyní můžete přečíst zdarma jako eknihu

  • 23. 4. 2018 - Valve odkoupilo vývojářské studio Campo Santo (Firewatch).

  • 6. 4. 2018 - V průběhu jara vyjde Switch verze hry Firewatch.

  • 11. 9. 2017 - Studiu Campo Santo se nelíbila rasistická narážka Pewdiepie během streamu PlayerUnknown’s Battlegrounds a tak zažádalo o stažení jeho Let's Play videí hry Firewatch.

  • 5. 9. 2016 - Firewatch vyjde 21. září na Xbox One. (+ trailer)

  • 7. 3. 2016 - Seznam nejprodávanějších her na evropském Store v únoru 2016.

Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Hodnocení Metacritic:
81/100
Hodnocení čtenářů:
70/100
Datum recenze:
14. února 2016
Recenze