Black Mesa
Věková dostupnost

Black Mesa

Články

Dlouhá léta očekávaný remake Half-Life Black Mesa vyjde příští týden

Umíte si představit, že byste na jedné hře pracovali téměř 15 let a většinu té doby žili v domnění, že z veškerého vašeho úsilí vznikne „pouze“ mod, který bude zdarma? Je to případ Adama Engelse, který se v roce 2006 přidal k dobrovolníkům předělávajícím první Half-Life do enginu dvojky. Osud si s ním pěkně pohrál, většinou v dobrém slova smyslu, a díky (nejen) jeho píli a vytrvalosti příští týden skončí zdánlivě nekonečný vývoj remaku Black Mesa.

Black Mesa: Oblast Xen je skoro hotová, remake Half-Life už můžete dohrát

Na fanouškovském remaku Half-Life se pracuje už skoro patnáct let. Většinu z toho to byl mod, poslední čtyři roky pobývá na Steamu v early accessu jako samostatná hra. Úrovně z mimozemského světa Xen ze závěru prvního Half-Life v něm dosud chyběly, ale už nechybí – Black Mesa se dá dohrát od začátku do konce, včetně finálního souboje s bossem.

Sledujte Black Mesa: Xen na prvních záběrech ku příležitosti 20. výročí Half-Life

Člověk si při výročí her často uvědomí, jak sám zestárl. A vůbec nic s tím neudělá. Avšak to samé nemůžeme říct o hrách. Sice stejně jako mi stárnou, ale stačí obrovská péče fanoušků a rázem omládnou o desítky let. V případě Half-Life se o to už celé věky stará tým Crowbar Collective stojící za remasterem Black Mesa. Tvůrci nyní světu vůbec poprvé ukázali v běhu dlouho očekávané finále Xen.

Half-Life remake Black Mesa si na Xen úrovně počká do konce roku

Fanouškovský remake původního Half-Life je na Steamu v předběžném přístupu pod názvem Black Mesa k mání a hraní již celé dva roky. Za nedokončený stav hry nemůže lenost vývojářů, ale snaha přinést co nejlepší zážitek z poslední pasáže původní hry ve světě Xen, která je obecně považována za slabší moment jinak skvělého celku. Původně jsme se této části remaku měli dočkat letos v létě. Tvůrci však potřebují ještě více času a vysvětlují proč.

Čtenářský GamesPlay – hrajeme Black Mesa, totální předělávku Half-Life

Half-Life je nejenom mezi first-person střílečkami legenda, která k tvorbě zajímavých modifikací inspirovala celou řadu tvůrců. Z této řady ovšem vystupují tvůrci z Crowbar Collective se svou totální předělávkou s názvem Black Mesa, která nemá za cíl jenom předělat obsah původní hry do lepší grafiky. Kdepak, tvůrci design i obsah Half-Life ještě vylepšují, aby hráčům nabídli de facto nový zážitek s využitím geniálních prvků původní hry. A jak se jim to zatím daří, protože Black Mesa ještě celá nevyšla, vám předvede náš čtenář a divák Tomáš Kolařík v dalším čtenářském gamesplayi.

Xen úrovně pro Half-Life remake Black Mesa vyjdou nejdříve v létě 2017

Od května 2015 je předělávka Half-Life s názvem Black Mesa k mání v early access sekci na Steamu, přestože je hra vlastně hotová. Vlastně. Chybí v ní totiž celá závěrečná pasáž hry ve světě Xen, která patří ke slabším momentům původní hry. Tvůrci Black Mesa pracují na vydání zbývající Xen části od vydání základu hry v early access, a konečně alespoň nastínili, kdy by chtěli práce dokončit a Black Mesa s vydáním Xen části tím zkompletovat.

Bleskovky

  • 26. 11. 2017 - Vydání Xen levelů pro projekt Black Mesa se opět odkládá.

  • 14. 5. 2015 - Obrazem: Porovnání rozdílů mezi Black Mesa 2012 a Black Mesa 2015. (thx Lukyz)

  • 13. 5. 2015 - Xen levely budou dostupné pouze v placené verzi projektu Black Mesa.

Hodnocení Metacritic:
84/100