Nahlédněte pod pokličku vývoje remaku Half-Life přímo ve hře Black Mesa
zdroj: Foto: Crowbar Collective

Nahlédněte pod pokličku vývoje remaku Half-Life přímo ve hře Black Mesa

28. 4. 2021 12:20 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Loni v březnu po mnoha a mnoha letech vývoje konečně vyšla hra Black Mesa – fanouškovský remake legendárního Half-Life. Tvůrci ze studia Crowbar Collective strávili zhruba pět let pouze přetvářením závěru hry, kritizovaného Xenu, který od píky předělali a oproti původní verzi také notně rozšířili. Nyní se rozhodli informovat fanoušky o tomto zdlouhavém vývoji prostřednictvím velmi netradiční expozice.

Xen Museum je modifikace hry Black Mesa přímo od studia Crowbar Collective, která vám umožní prakticky prožít celých pět let vývoje Xenu. Jedná se o jakési interaktivní muzeum, v němž si v hlavní hale vždy volíte, na jakou mapu zavítáte.

Nejzajímavější na tom je skutečnost, že si vybíráte mapu z konkrétní fáze vývoje. Najdete ji tam přesně v té podobě, v jaké kdysi dávno existovala, než ji vývojáři zdárně dokončili. Máte tak jedinečnou příležitost nahlédnout pod pokličku vývoje hry a odhalit, jak se její prostředí může v průběhu pěti let proměnit.

Tvůrci předem varují, že opravdu jde o autentické rozpracované verze plné chyb. Načítání těchto map může trvat velmi dlouho a klidně i vypadat, jako by hra spadla. Prosí, ať jim nepíšete informace o chybách, protože tady jste v muzeu – nic se opravovat nebude, jde čistě o pohled do zákulisí, které prostě bývá rozbité.

Kromě hratelných map v Xen Museum najdete koncepty, skici, různé plány a další materiály vzniklé během letitého vývoje. Mod stahujte ze Steam Workshopu, a pokud ještě nemáte hru Black Mesa, můžete ji do 2. května pořídit za poloviční cenu 9 eur.

Nejnovější články