Battlefield 1942
Věková dostupnost

Battlefield 1942

Články

Jak šel čas s Battlefield multiplayerem

Battlefield hrám a ne jenom jim se v posledních letech věnuje na výstavách a nakonec vlastně i v recenzích pozornost spíše stran singleplayeru, zatímco na hru více hráčů se tradičně trošku pozapomíná. Ohromné rozpočty, hollywoodské hvězdy a filmové vyprávění jdou ostatně tímto způsobem prodat daleko lépe. Neznamená to ale, že jde o to hlavní! Obzvláště pak v případě Battlefieldu, který si na hře více hráčů udělal jméno, a jeho proměny skvěle demonstrují nejen vývoj průmyslu, ale i DIC, jako firmy směřující od otevřenosti ke svazující nablýskanosti.

Battlefield 2 a Battlefield 1942 přežijí do budoucna díky fanouškům

O konci služby GameSpy, která obstarává multiplayer pro celou řadu her, jsme vás informovali nedávno. Některé hry budou fungovat dál, jiné skončí a pár jich zachrání komunita. Mezi tituly, které by bez pomoci hráčů skončily v propadlišti dějin, patří Battlefield 2 a Battlefield 1942. Multiplayer obou her funguje přes GameSpy a bez multiplayeru by byly obě vcelku k ničemu. Obě hry nakonec nebudou chystaným ukončením multiplayeru dotčené, ale bez snahy na vaší straně to jen tak nepůjde.

Šance na zachování online multiplayeru v Battlefield a Command & Conquer hrách stále žije

„Už sem řek, po žních jdeš off-line,“ zahřímala EA a oznámila padesátce svých titulů, že od konce června letošního roku přijdou o podporu online multiplayeru a některé z nich na to konto definitivně upadnou v zapomnění. Jiné se však na vlnách internetu udrží díky alternativnímu řešení buď od fanoušků nebo služeb od třetích stran. EA tak jako další firma v řadě reaguje na již dříve anoncované uzavření serverů služby GameSpy, kterou pro realizaci multiplayeru ve svých hrách používala celá řada firem včetně Nintenda. Jaké hry od EA konkrétně se na konci června ponoří do digitální tmy?

EA nabízí Battlefield 1942 na Originu zdarma

Tomu se říká skvělý dárek.

Battlefield 1942 - dojmy z multiplayeru

Nejlepší multiplayerovou hrou roku se asi nestane UT 2003 ani Condition Zero, nýbrž Battlefield 1942, jehož perfektní demo s bitvou Japonců proti armádě Spojenců na ostrůvku v Pacifiku jsme otestovali.
Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
89/100
Datum recenze:
19. září 2002
Recenze