EA představilo platformu Battlefield Portal. Spojí dohromady nejoblíbenější díly
zdroj: Foto: Electronic Arts

EA představilo platformu Battlefield Portal. Spojí dohromady nejoblíbenější díly

22. 7. 2021 20:52 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Během streamu EA Play Live nemohl chybět nadcházející Battlefield 2042. Nicméně to, co nám EA ukázalo, asi nikdo nečekal. Žádné nové záběry a trailery ze samotné futuristické střílečky, ale představení nové platformy Battlefield Portal, která bude součástí hry Battlefield 2042. A v podstatě v sobě ukrývá další tři hry.

Battlefield Portal je komunitní platforma pro tvorbu vlastních multiplayerových módu s takřka neomezenými možnostmi. Jedná se o nástroj, který vám umožní ohnout standardní pravidla hry, pohrát si s počtem hráčů, jejich vybavením a meze se nekladou ani při míchání zasazení.

V Battlefield Portal totiž najdete mapy, zbraně, vozidla, vojáky a jejich vybavení ze čtyř her – Battlefield 2042, Battlefield 1942, Battlefield Bad Company 2 a Battlefield 3. Přesně tak, staré klasiky se svým způsobem vracejí v nové grafice odpovídající standardům Battlefieldu 2042. A vy je můžete poslat proti sobě.

zdroj: Electronic Arts

Nikdo vás nezastaví, když se rozhodnete vytvořit multiplayerový mód, v němž na jedné straně budou 4 elitní vojáci z 20 let vzdálené budoucnosti, proti nimž se postaví třeba 30 vojáků z druhé světové války. Na jedné straně může být armáda pouze s noži, zatímco jejich protivníci budou mít pouze defibrilátory.

Fantazii se opravdu meze nekladou. Tedy pokud zrovna nechcete vytvořit battle royale, protože to vám tvůrci nedovolí (zřejmě musí jít stále o týmové bitvy). Stejně tak se nejedná o level editor, kde byste si mohl pohrát s rozvržením map. Ale máte kontrolu nad tím, co se na nich bude dít, jaká vozidla a vojáci se po nich budou prohánět a jaká budou panovat pravidla.

K vytvoření nového módu na platformě Battlefield Portal vám poslouží nejrůznější jednoduchá nastavení, ale ti zkušenější či odvážnější z vás se mohou ponořit do složitějšího editoru logiky a definovat nová pravidla vítězství, odměn a jiných techničtějších systémů, viz tento náhled:

Battlefield 2042: Portal zdroj: Foto: Electronic Arts

Svým způsobem půjde i o takovou malou sociální síť, jelikož můžete sledovat tvůrce módů, aby vám od nich nic neuteklo, vaše vlastní výtvory se díky popularitě a výběru oficiální poroty mohou zviditelnit na hlavní stránce a tak podobně.

Zároveň půjde o live service, takže služba by se časem měla rozšiřovat o nové assety, které můžete využít při tvorbě dalšího ztřeštěného nápadu. Od začátku ale počítejte se šesticí ikonických map: Battle of the Bulge a El Alamein z Battlefieldu 1942, Arica Harbor a Velparaiso z Battlefield Bad Company 2 a konečně Caspian Border a Noshahr Canals z Battlefieldu 3.

K tomu si přičtěte čtyři desítky zbraní a čtyři desítky vozidel z těchto her, na 30 kusů dalšího vybavení, sedm typů jednotek a další. Pro jistotu ještě zopakuji, že tohle vše bude součástí hry Battlefield 2042. Battlefield Portal není samostatnou platformou.

Takže pokud vás láká Portal, musíte vyhlížet základní hru, která vyjde 22. října na PC, PlayStationu 4, PlayStationu 5, Xboxu One a Xboxu Series X/S.

Nejnovější články