Baldur's Gate: Enhanced Edition

Baldur's Gate: Enhanced Edition

Články

Chcete se naladit na Baldur? Humble Bundle nabízí sadu klasických RPG

Osm nejslavnějších kousků na jednom místě

Klasická izometrická RPG v čele s Baldur’s Gate míří na konzole

Byla dlouhá, krutá a nemilosrdná, ale snad se konečně chýlí ke konci. Válka mezi konzolisty a PCčkáři si vyžádala mnoho zuřivým bušením rozbitých klávesnic a vypointovanými argumenty pošramocených eg, ovšem zanedlouho se k nebi vznese šest holubic míru. Šest starosvětských RPG, která byla až doteď pevně uzamčená v nejstřeženější pokladnici PC hraní. Cvak! Zámek byl odemčen.

Na GOGu probíhají velké týdenní slevy, ke svému nákupu dostanete Double Dragon Trilogy

Léto je už tradičně největším svátkem snad všech hráčů. Jde totiž o období, kdy se dva giganti Steam a GOG předhánějí v počtu zlevněných titulů a výši samotných slev. Jen ať se klidně perou, protože z toho těžíme převážně my. Byť asi počet zlevněných titulů kraluje na straně Steamu, GOG na druhou stranu nabízí v tomto případě hned tři hry zdarma k vašemu prvnímu letnímu nákupu.

Vyšel datadisk Siege of Dragonspear pro Baldur's Gate: Enhanced Edition

Beamdog se po Enhanced Edition pro první Baldur's Gate i druhý díl pustili i do tvorby vlastního obsahu. Tím je objemný datadisk Siege of Dragonspear pro Baldur's Gate: Enhanced Editon (s jinými verzemi nefunguje), jenž vyšel včera a můžete si jej pořídit za 20 eur na Steamu. Rozhodně nejde o nějaký malý přídavek. Celé rozšíření by vám mělo vydržet pětadvacet až třicet hodin a představuje zápletku, která vyplňuje dějové vakuum mezi oběma díly tohoto RPG.

Nová hra od Beamdog vyplní mezeru mezi Baldur's Gate II a III

Studio Beamdog, která má na svědomí vylepšené edice Baldur's Gate a Icewind Dale her dobře ví, jak fanoušky našponovat. Pracují minimálně na dvou projektech, ale ani jeden z nich není Baldur's Gate III. Na další díl slavné série si fanoušci ještě počkají, ale tvůrci je přesto nenechají zahálet. Jeden ze dvou tajemných nových projektů (s kódovým označením Adventure Y) má totiž jakousi spojitost s Baldur's Gate.

Steam, Humble Bundle, GOG i Blizzard rozjíždí kolečko megaslev

A máme to tady znova. To krásné období, kdy je venku zima, pomalu začíná padat sníh, Vánoce se blíží a Steam spouští obří slevy. A nejenom Steam. V Americe se slaví Black Friday, který navazuje na Den díkůvzdání. V Evropě se nás samotný svátek zrovna moc netýká, ale může se nás výrazně dotknout finančně. Na Black Friday totiž všichni obchodníci šílí a nabízí obrovské slevové akce. Slevové mánii se samozřejmě nevyhýbá ani herní průmysl a pokud máte na kreditce ještě nějaké peníze, dejte si na ně pozor. Steam totiž není jediný digitální prodejce, který nabízí velké slevy, jak už bylo řečeno...

Bleskovky

  • 20. 9. 2023 - Embracer kuchá další studio. Propouští zaměstnance Beamdog

  • 29. 6. 2020 - Legendární Neverwinter Nights je v akci za 100 Kč

  • 29. 6. 2015 - K odhalení Adventure Y (jenž vyplní mezeru mezi Baldur's Gate: Enhanced Edition a Baldur’s Gate 2: Enhanced Edition) dojde 9. července.

  • 8. 1. 2015 - Beamdog připravuje novou Balgur's Gate hru, která vyplní mezeru mezi Baldur’s Gate: Enhanced Edition a Baldur’s Gate II: Enhanced Edition.

ORIGINÁL

Baldur's Gate
Baldur's Gate
RPG
PC, MAC
1. prosinec 1998