Artifact

Artifact

Články

Artifact příští týden vstoupí do uzavřené bety. První hráči otestují přepracovanou hru

O vzestupu a pádu Artifactu jste už pravděpodobně slyšeli. Ambiciózní karetní hra od Valve zasazená do světa DotA vzplála jako lihem nacucaný papír a stejně rychle pohasla. Zatímco první měsíc u ní vysedávaly desítky tisíc hráčů, tři měsíce nato už to byly jen nižší stovky vytrvalců, kteří u ní z nějakého důvodu tráví večery dodnes. Valve mezitím pilně pracuje na Artifactu 2.0, přepracované verzi, kterou si už příští týden vyzkoušejí vybraní majitelé aktuální verze.

Chystané remaky a remastery: Seznam her, které čeká omlazení

Pomalu se dostáváme do bodu, kdy se častěji dozvídáme o technické předělávce starší hry než o zbrusu novém zážitku. Dobře, to možná trochu přeháním, ale remastery a remaky jsou dnes na denním pořádku. Pojďme si proto připomenout ty nejzajímavější z nich, které se v nejbližších měsících a letech chystají sahat na zlatý fond herní historie i na jeho méně proslulé kapitoly.

Valve vzkřísí propadák zvaný Artifact. Interně mu říká Artifact 2

Fanoušci čekali na novou hru od Valve jako na smilování, ale nakonec by snad byli radši, kdyby studio vůbec nic nevydalo. Karetka Artifact po herní stránce sice nebyla vůbec špatná, ale za její velmi krátkou životnost může špatně zvolený platební model známý z papírových sběratelských karet. Dnes hru hrají sotva dvě stovky hráčů, ale Valve se nevzdává. Stále na hře pracuje a časem se tak možná dočkáme něčeho lepšího.

Dota Underlords rapidně ztrácí hráče, klesá i zájem o Dotu 2

Valve je studio stojící za nejznámějšími multiplayerovými značkami. Zároveň je to ovšem zjevně studio, kterému tak úplně nevychází nová tvorba. Karetní Artifact totiž nebyl ojedinělou výjimkou, o kterou hráči rychle ztratili zájem: také loňská novinka Dota Underlords přišla o většinu hráčské základny.

Bleskovky

  • 4. 7. 2019 - Podle designéra Richarda Garfielda jde karetní Artifact pořád ještě zachránit, záleží to ale na Valve.

  • 16. 1. 2019 - Artifact ztratil během dvou měsíců 97 % hráčské základny, současně ho hrají už jen nižší jednotky tisíců hráčů.

  • 3. 1. 2019 - Artifact od Valve se neprobojoval do stovky nejhranějších titulů na Steamu za uplynulý rok, během měsíce ztratil 90 % aktivních hráčů.

  • 13. 12. 2018 - Valve tvrdí, že včerejší neuvážená sleva Artifactu měla na herní ekonomiku minimální dopad.

  • 20. 7. 2018 - Na Gamescom 2018 chystá svoji prezentaci i Valve. Pravděpodobně ukáže karetní Artifact nebo Valley of Gods.

Hodnocení
GAMES.cz
5/10
Datum recenze:
11. prosince 2018
Recenze