Valve ukončuje práce na Artifactu 2.0, betu i celou původní hru nabízí zdarma
zdroj: Valve

Valve ukončuje práce na Artifactu 2.0, betu i celou původní hru nabízí zdarma

5. 3. 2021 12:20 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Karetní Artifact od Valve vyšel v roce 2018 a nebyl přijat zrovna vřele. Loni jsme se dozvěděli o plánech na zásadní reboot, který měl výrazně proměnit podobu hry, nakonec k němu ale nedojde.

Společnost Valve včera oznámila, že práce na Artifactu 2.0 byly ukončeny. Ačkoli je vývojářský tým dle svých slov spokojen s tím, kam se mu hru podařilo posunout, zájem hráčů nedosahuje takové úrovně, aby měly další investice do vývoje smysl.

V souvislosti s tímto oznámením Valve poskytlo betu Artifactu 2.0 i původní hru zcela zdarma všem zájemcům. Na Steamu jsou obě hry k dispozici, ta první pod názvem Artifact Classic, ta novější pak jako Artifact Foundry. Ani jedna už neobsahuje mikrotransakce, hráči si tak za reálné peníze nemohou nakupovat balíčky karet.

Vývoj Artifactu sahá až do roku 2014, k odhalení došlo o tři roky později. Hra se po ukázce na turnaji The International 2017 stala terčem kritiky především proto, že z pohledu komunity firma Valve opustila své tradiční značky a místo dalšího Half-Life se snažila naskočit na tehdejší trendy.

Artifact byl nicméně kritizován i za svůj platební model, hra nebyla v základu zdarma jako většina konkurenčních projektů a komunitě se nelíbily pay-to-win prvky nakupování karet za reálné peníze. Pochvalu si hra naopak vysloužila za svou hratelnost i za výtvarný styl. Její kvality nyní můžete bezplatně otestovat i vy.

Nejnovější články