Artifact příští týden vstoupí do uzavřené bety. První hráči otestují přepracovanou hru
zdroj: Valve

Artifact příští týden vstoupí do uzavřené bety. První hráči otestují přepracovanou hru

19. 5. 2020 12:35 | Téma | autor: Patrik Hajda |

O vzestupu a pádu Artifactu jste už pravděpodobně slyšeli. Ambiciózní karetní hra od Valve zasazená do světa DotA vzplála jako lihem nacucaný papír a stejně rychle pohasla. Zatímco první měsíc u ní vysedávaly desítky tisíc hráčů, tři měsíce nato už to byly jen nižší stovky vytrvalců, kteří u ní z nějakého důvodu tráví večery dodnes. Valve mezitím pilně pracuje na Artifactu 2.0, přepracované verzi, kterou si už příští týden vyzkoušejí vybraní majitelé aktuální verze.

Valve otevírá informace o uzavřené betě dalším sypáním popela na vlastní hlavu. Přiznává totiž, že beta původní hry začala příliš pozdě a běžela příliš krátkou dobu. Znamená to tedy, že tentokrát vývojáři vpustí hráče do mnohem rozpracovanější hry, takže dotyční musí počítat s bugy, nehotovou grafikou a také tím, že se jejich data mohou resetovat.

V uzavřené betě také nepůjde odehrát módy jako Tournament a jiné než Hero drafty. Na druhou stranu nebude chybět kampaň, která dočasně zastoupí chybějící tutoriál. Valve hodlá vpouštět nejprve hráče, kteří si pořídili současný Artifact, nejpozději 30. března, a počítá proto s tím, že tací jednotlivci hru alespoň částečně umí a tutoriál nepotřebují.

zdroj: Archiv

Náplní bety bude testování změn v hratelnosti, vyváženosti, barevném rozlišení, sociálních funkcích, hodnocených zápasech nebo třeba odemykání karet. Žádné tržiště se skutečnými penězi se nekoná. karty se budou odemykat pouze hraním, přičemž reálné peníze půjde utratit za něco, co nejsou karty ani boostery (nabízejí se například alternativní designy karet jako v Magic: The Gathering Arena, ale Valve monetizaci zatím nespecifikuje).

Do uzavřené bety se nemůžete jen tak hlásit. Musíte už pár měsíců vlastnit Artifact, aby vám příští týden automaticky přišel email s možností ucházet se o své místo u virtuálního stolu. Valve pak bude vpouštět hráče náhodně a postupně zvětšovat hráčskou základnu, přičemž má v plánu i otevřenou betu.

Může to ale trvat několik měsíců, než se zapracuje veškerá zpětná vazba a Artifact opět vstoupí v plné síle na trh. Doufejme, že nepůjde o další fiasko.

Nejnovější články