Magic: The Gathering Arena

Magic: The Gathering Arena

Články

Tvůrci Magic: The Gathering uznali chybu. Nevídaným způsobem mění pravidla

Nechci říkat, že jsem to říkal, ale říkal jsem to

Hry, které nás naučily anglicky

Kvůli chybějící lokalizaci Assassin’s Creed Valhalla se v poslední době hodně skloňuje téma češtiny ve hrách, ale absence překladu nakonec může být dobrou zprávou pro ty, kdo by se potřebovali naučit anglicky. Spousta z nás se jazyku Shakespearovu naučila právě díky tomu, že jsme si chtěli zahrát nějakou hru, která v češtině nebyla, a takové macaté RPG mělo daleko větší vzdělávací hodnotu než celé pololetí s přeučenou paní ruštinářkou. V dnešním článku vzpomínáme na ty nejpřínosnější hry pro náš lingvistický rozvoj.

Lekce Magic: The Gathering pro začátečníky potřetí: Stavíme si balíček

Potřetí a naposledy se scházíme, abychom si s Šárkou zahráli kartičky. V minulých dvou lekcích jsme se společně naučili základy, chápeme mechaniky, víme, jak fungují jaké balíčky, takže nastává chvíle, kdy si sestavíme balíček vlastní. A pak si zkusíme královskou disciplínu: draft.

Lekce Magic: The Gathering pro začátečníky podruhé

Kvůli koronavirem vynucené pauze jste na to možná už zapomněli, ale na začátku března si Vašek usmyslel, že Šárku naučí slavnou karetní hru Magic: The Gathering. V prvním díle spolu probrali úplně základy tohoto neumírajícího fenoménu a dnes se podívají na trošku pokročilejší mechaniky a strategie. Pokud se tedy Šárce za ty dva měsíce všechno nevykouřilo z hlavy.

Nová edice zcela mění Magic: The Gathering. Výsledkem je horší hra

Řeknu to na rovinu: nová edice Magiců je ta nejhorší, jakou pamatuju. Do hry jsem se vrátil až s Kaladeshem, takže to znamená míň, než kdyby to řekl skutečný veterán, ale i veteráni zírají, jak se jim jejich oblíbené formáty transformují pod rukama. Jak se mění k horšímu. Jsem z hloubi duše zklamaný, že vývojářům jejich velkolepé experimenty nevyšly a že výsledkem je hra, která je výrazně méně zábavná.

GamesPlay – objevujeme novou edici Magic: The Gathering Arena

Po čtvrtroce je ve světě karetní hry Magic: The Gathering čas na zbrusu novou edici se stovkami zajímavých karet. No dobře, zajímavé budou jen desítky z nich, ale musíme přiznat, že nás sada Ikoria: Lair of Behemoths baví už teď, a to jsme si ji ještě nezahráli. Dostali jsme ale exkluzivní možnost nakouknout do ní už dnes večer, den před oficiálním vydáním v Magic: The Gathering Arena.

Bleskovky

  • 17. 6. 11:41 - Prohlédněte si všechny karty nové edice Magic: The Gathering

  • 21. 5. 10:00 - Přihlaste se do prvního veřejného turnaje o peníze pro Magic: The Gathering Arena. Vyhrát můžete až 2000 dolarů.

  • 20. 2. 17:00 - O historii fenoménu Magic: The Gathering bude brzy pojednávat dokument Igniting the Spark.

Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
84/100
Datum recenze:
4. října 2019
Recenze