ArmA 2
Věková dostupnost

ArmA 2

Články

Nový Humble Bundle hostí sérii Arma s některými dodatky

Třetí Arma se i pět let po svém vydání těší oblibě hráčů a chvályhodné péči ze strany vývojářů. Nejsou to ani dva měsíce, co obdržela další DLC s novou vojenskou technikou, a dokud se neobjeví její pokračování, nemá moc důvodů zpomalovat. Pokud se mezi vámi stále vyskytuje někdo, kdo si ještě neprošel autentickým vojenským zážitkem, můžete sáhnout po novém bundlu a dát si klidně celou sérii.

Čeští vývojáři dostali za údajnou špionáž v Řecku podmínku

Po skoro pěti letech konečně uslyšeli dva čeští vývojáři z Bohemia Interactive, obvinění v Řecku ze špionáže (viz článek), rozsudek. Ivan Buchta a Martin Pezlar byli nakonec za focení vojenských objektů odsouzeni k podmínečnému trestu na dva a půl roku s odkladem na tři roky. 

Bohemia Interactive slaví 15 let značky Arma masivní slevou na všechny hry v sérii

Je to už patnáct let, co je s námi série Arma, taktická akce, která patří k rodinnému stříbru Bohemia Interactive. Samozřejmě, toto počítání platí, pokud přivřete oko a přijmete fakt, že první Arma: Cold War Assault je fakticky až zpětně přejmenovaná Operation Flashpoint, což je jméno, s kterým jsme se do ní před patnácti lety zamilovali. Rozhodně jde o milník v historii armádní akce od Bohemky, což i firma patřičně hrdě oslavuje a dává dnes na kolekci her této značky krásnou slevu 85 %.

Vyobrazení Prahy a Česka ve hrách: (post) komunistická pasivita a středověká exotika

I když je značka Deus Ex v naších zemích oblíbená, oznámení třetího dílu Deus Ex: Mankind Divided se přesto setkalo s větší než obvyklou dávnou entusiasmu. Ukázalo se totiž, že jednou z lokací ve hře je i futuristická Praha. Zdaleka nejde o tak mimořádnou událost, jako byly první výskyty českého prostředí ve hrách dekádu, dvě nazpět. O to větší otázkou ale je, jak si vývojáři z Eidos Montreal Prahu konce 30. let 21. století představují. Obvyklá vykreslení českého hlavního města, potažmo i zbytku Čech, Moravy a Slezska, totiž jako červená nit klišé spojují dva hlavní motivy: pasivita domácích v krizové situaci a drsná "východní" exotika.

Na Humble Bundle si můžete už podruhé koupit hry od Bohemia Interactive za pár babek

České studio Bohemia Interactive se už v minulosti se svými tituly na Humble Bundle objevilo. A zřejmě z toho byl takový úspěch, že si dali repete. Hry od Bohemky jsou právě teď k mání za pár šupů v aktuálním Humble Weekly Bundle, který nese název Bohemia Interactive 2. Pokud systém Humble Bundlů znáte, nečeká vás nic překvapivého. Můžete zaplatit kolik chcete a dostat se tak ke spoustě dobrých her z české produkce.
Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Datum recenze:
29. června 2009
Recenze