Aliens: Colonial Marines
Věková dostupnost

Aliens: Colonial Marines

Články

8 nejlepších a 5 nejhorších her podle filmů

Kam se zařadí hra podle filmu o Žižkovi?

Skvělé hry (téměř) zadarmo: Total War: Shogun 2, XCOM 2, Alien: Isolation

COVID-19 sice přináší nečekané překážky, na které se jen těžko zvyká, ale ruku v ruce s nimi přicházejí akce, na které si naopak zvykáme snadno. Příval her zdarma či za zlomek obvyklé ceny nebere konce a jen tento týden se na nás hrne zásoba velmi zajímavých kousků. Ideální příležitost vystoupit ze své komfortní zóny a vyzkoušet něco nového.

Za mizernou umělou inteligenci v Aliens: Colonial Marines může jediný překlep

Jedním z mnoha problémů, kterými trpěla střílečka Aliens: Colonial Marines, byla tupá umělá inteligence nepřátel. Xenomorfové na vás nabíhali po zadních jako nějaké rozzuřené slepice, místo aby se plížili po stěnách a využívali temné kouty k náhlým přepadům. A nejdivnější na tom všem je, že za jejich nepatřičné chování nemohlo nic jiného než překlep v inicializačním souboru, který si můžete velmi snadno sami opravit.

Rozsáhlý mod pro Aliens: Colonial Marines dělá z vetřelců nebezpečné soupeře

Říct o Aliens: Colonial Marines, že šlo o průšvih, by bylo milosrdné. Mizerný technický stav, bizarní bugy, bídný design misí a především role vetřelců, kteří se z děsivé hrozby stali komediálními panáky na odstřel, udělaly z očekávané hry zdroj frustrace mnoha hráčů. Tři roky po vydání původní hry ale možná dostanete šanci zahrát si hru, jakou jste čekali. Vyšel totiž mod TemplarGFX's ACM Overhaul, který mění prakticky všechny podstatné prvky, ale především si dává záležet na tom, aby vetřelci skutečně byli smrtícím nebezpečím.

Soudní pře hráčů a Segy kvůli Aliens: Colonial Marines spěje ke konci

Možná si ještě vzpomínáte na hromadnou žalobu hráčů na Segu a Gearbox za Aliens: Colonial Marines, respektive za video z PAXu a E3, které hru prezentovala v hezčí grafice, než s jakou nakonec vyšla. Klamavá reklama? Úmyslné lhaní a snaha nalákat na předobjednávky co nejvíce hráčů? Právě o tom měl rozhodnout soud, ale podle posledního vývoje se zdá, že je soudní spor před "krachem".

Bleskovky

  • 18. 7. 2018 - Gearbox Software, v návaznosti na zjištění příčiny špatné umělé inteligence v Aliens: Colonial Marines, publikoval pracovní nabídku na pozici kontrolora veškerého kódu.

  • 16. 7. 2018 - Chybu umělé inteligence ve hře Aliens: Colonial Marines lze opravit pouhým smazáním jednoho písmene v inicializačním souboru.

  • 15. 7. 2015 - Randy Pitchford (CEO Gearbox Software) přispěl na vývoj Aliens: Colonial Marines 10 milionů dolarů z vlastní kapsy. Aby se vývoj hry zaplatil, muselo by se ji prodat 3 miliony kusů, ve skutečnosti však zaujala pouhé 1,3 miliony zákazníků.

Hodnocení
GAMES.cz
6/10
Hodnocení Metacritic:
45/100
Datum recenze:
12. února 2013
Recenze