zavřít

Rozsáhlý mod pro Aliens: Colonial Marines dělá z vetřelců nebezpečné soupeře

Windows

- Téma autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Říct o Aliens: Colonial Marines, že šlo o průšvih, by bylo milosrdné. Mizerný technický stav, bizarní bugy, bídný design misí a především role vetřelců, kteří se z děsivé hrozby stali komediálními panáky na odstřel, udělaly z očekávané hry zdroj frustrace mnoha hráčů. Tři roky po vydání původní hry ale možná dostanete šanci zahrát si hru, jakou jste čekali. Vyšel totiž mod TemplarGFX's ACM Overhaul, který mění prakticky všechny podstatné prvky, ale především si dává záležet na tom, aby vetřelci skutečně byli smrtícím nebezpečím.

Netknutá nezůstala snad jediná součást hry. Oficiální stránky modu poskytují tento výčet úprav: Přeprogramovaná a vybalancovaná umělá inteligence vetřelců i lidí, přepracované zbraně, balistika, nasvícení, shadery, animace a částicové efekty. Prostě by hra měla vypadat lépe, animace by měly být plynulejší a celkový pocit z hraní příjemnější.

Hlavně by ale ACM Overhaul měl hru udělat náročnější. Xeno Soldiers mají kupříkladu o 500 % rychlejší rozhodování, jsou i fyzicky rychlejší (pokud si nestáhnete add-on, který je zpomalí) a především nejsou hloupí. Budou se krýt před palbou, využívat zdi a strop, stíny a snažit se vás zabit z výhodné pozice, místo aby vám tupě nabíhali před hlaveň. Lurkeři jsou rychlejší v rozhodování, doskočí méně, ale boj nablízko s nimi je výrazně těžší. Pokud vyhrajete, lurker se stáhne, pokusí se schovat a pak znovu skočit ve vhodnou chvíli.

Je vidět, že autor tvorbou modu strávil spoustu času a snažil se vrátit vetřelcům jejich filmovou děsivost a efektivitu. Opakovaně se na ModDB můžete dočíst, že jsou nově xenomorfové extrémně nebezpeční. Přečtěte si tedy instrukce k instalaci modifikace a pusťte se do hraní.

Možná, že se Aliens: Colonial Marines po letech konečně dočká důstojného zpracování legendárních mimozemských monster. Ukázka z modifikace se povaluje někde okolo.

Tagy: licence sci-fi FPS modifikace Vetřelec

Zdroje: PC Gamer

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.