Aledorn

Aledorn

Články

České RPG Aledorn se po rozpadu studia posouvá k dokončení

Malé nezávislé studio Team21 pracuje na vývoji fantasy RPG Dungeons of Aledorn už přes sedm let – vlastně spíš pracovalo do doby, než se loni rozpadlo. Projekt ale naštěstí neskončil, jen došlo k jeho přejmenování na Aledorn a práce navzdory turbulentnímu osudu vývojářů vesele pokračuje dál. Nové studio NoEZ Games odhaluje novou grafiku hry a detaily o jejím stavu.

Sledujte Fight Club #434 nejen o problémech vývoje Dungeons of Aledorn

V Americe slavili minulý týden Den nezávislosti, a tak jel celý herní průmysl tak trochu na půl plynu. O trochu nepříjemného vzrušení se ale postaral pro změnu český herní průmysl. Dozvěděli jsme se totiž o problémech kolem vývoje hardcore RPG Dungeons of Aledorn, respektive o rozpadu vývojářského týmu Team 21.

Rozhovor s Ladislavem „Nefaritem“ Štojdlem o odchodu ze studia Team21 a budoucnosti hry Dungeons of Aledorn

Včera jsme se dozvěděli o komplikaci ve vývoji českého RPG Dungeons of Aledorn. Po neshodách ve studiu Team21 se Ladislav „Nefarit“ Štojdl spolu s Martinem „Arbitrem“ Mikšem rozhodli odejít a hru dokončit mimo studio. Nefarit kývl na podrobnější rozhovor, ve kterém se dozvíte něco o minulosti, současnosti i budoucnosti hry.

Studio pracující na českém RPG Dungeons of Aledorn se rozpadá, vývoj hry se prodlouží

Pokud jsou mezi vámi backeři českého RPG Dungeons of Aledorn, pak vás stejně jako mě jistě zaskočila zpráva o nečekaných změnách ve studiu Team21. Vedoucí projektu, designér hry a scenárista v jedné osobě Ladislav „Nefarit“ Štojdl spolu s vedoucím programátorem a asistentem designéra hry Martinem „Arbitrem“ Mikšem opustili studio a hru dokončí pod jiným názvem.

České RPG Dungeons of Aledorn představuje pokrok v grafice a systém debuffů

Chystané české RPG Dungeons of Aledorn má pořád do vydání daleko, ale na dohled je alespoň betaverze. K té se vývojáři blíží a v nejnovějším updatu popisují a předvádí některé ze změn, které bychom měli v betě vidět, od grafiky až po mechaniku debuffů.