S českým fantasy RPG Aledorn to po letech vypadá nadějně. Zahrajeme si ho za rok
zdroj: Foto: NoEZ Games

S českým fantasy RPG Aledorn to po letech vypadá nadějně. Zahrajeme si ho za rok

24. 5. 2021 11:25 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Už víc než šest let se v České republice pracuje na fantasy RPG Aledorn (dříve Dungeons of Aledorn), které bylo úspěšně zafinancované na Kickstarteru. Vývoj ale doprovázely problémy, a to dokonce takového rázu, že se jeho tvůrci rozkmotřili, projekt přišel o některé své hotové části a datum vydání zmizelo v nedohlednu. Aktuální tvůrci ze studia NoEZ Games ale konečně přicházejí s pozitivními informacemi.

Jak si sami můžete přečíst v jejich obsáhlém blogovém příspěvku, chystají se s Aledornem do předběžného přístupu (předpokládám, že na Steamu). Jejich záměrem je dokončit první ze tří nebo čtyř budoucích kapitol, kterou by si hráči mohli zahrát koncem jara v příštím roce.

V první kapitole počítejte s několika omezeními. Například nebude možné změnit si povolání a kouzla a dovednosti budou maximálně z řad pokročilých (na expertní a mistrovská kouzla a dovednosti si budete muset počkat do dalších kapitol). Navštívíte na 60 interních i externích lokací a dungeonů a zakusíte všechny základní mechanismy hry, mezi které patří například tahové souboje.

Tvůrci věří, že přestože půjde jen o první kapitolu, měla by obstát jako samostatná hra. Jejich blogový příspěvek dále rozebírá práce za poslední rok, zejména level design nových úrovní podpořený haldou nových obrázků.

Díky novým videím níže se můžete virtuálně projít ulicemi zatím liduprázdného hlavního města Lim, podívat se na některé hádanky, které na vás čekají v dungeonech a v neposlední řadě zjistíte, jakým způsobem budete oblékat svou postavu – kromě klasické pokrývky hlavy, hrudi, nohou, chodidel a rukou si budete volit i nátepníky a loketníky.

Doufejme, že si příští rok touhle dobou už skutečně vyzkoušíme, jak se Aledorn hraje.

zdroj: NoEZ Games

 

zdroj: NoEZ Games

Nejnovější články