Age of Empires III

Age of Empires III

Články

Po stopách bývalých vývojářů z Blizzardu - kam odešli a co vytvořili

Co mají společného hry Wildstar, State of Decay, Guild Wars, God of War, Firefall, Hellgate: London a Torchlight? Na první pohled nic. Jde o hry odlišných žánrů a od různých vývojářů i vydavatelů, každá vyšla v jiném roce a byla jinak úspěšná či neúspěšná. Přesto je spojuje jedna důležitá věc. Stojí za nimi tvůrci, co prošli Blizzardem. Za 23 let fungování Blizzard opustily desítky vývojářů. Někteří následovali příklad spoluzakladatele Allena Adhama a šli úplně mimo herní průmysl (Adham odešel v roce 2004 do hedgeových fondů), ale jiní u řemesla zůstali. Založili vlastní studia a pokusili se prorazit na vlastní pěst. U příležitosti nedávného oznámení odchodu Roba Parda se tedy vydáme po stopách význačných "uprchlíků" z Blizzardu a jejich projektů.

Age Of Empires - stručný průvodce historií slavné série

Série Age Of Empires si za dobu své existence vydobyla nezastupitelné místo na scéně kvalitních real-time strategií, a přestože v době svého vzniku nepřinášela vlastně téměř žádnou inovaci, šlo jen o malou vadu na kráse. Právě vycházející (úterý 16. srpna) pokračování s názvem Age Of Empires Online je jen logickým vyústěním celé řady úspěšných dílů, vstupující zcela oprávněně do světa online titulů.

Návrat slonů v Age of Empires III: Asian Dynasties

Na podzim chystaný přídavek Asian Dynasties přinese do Age of Empires III mimo jiné možnost ujmout se Indie a v rámci herní kampaně ji provést dobou Sepojského povstání proti britské Východoindické společnosti v polovině 19.

Tři mocnosti v Age of Empires III: Asian Dynasties

Proč Asie, když se celé Age of Empires III odehrávalo na americkém kontinentě? „Uvědomte si, že to byla východní Indie kam chtěl Kolumbus doplout“ pravil Brian Reynolds, CEO / kreativní ředitel Big Huge Games, v rozhovorech pro GameSpot a GameSpy.

Přídavek Asian Dynasties pro Age of Empires III

Ensemble přenechali vývoj externí firmě, která přinese do série svěží vánek. Onen svěží vánek povane až z daleké Asie.

DLC

Age of Empires III: The Warchiefs
8/10
Age of Empires III: The Warchiefs
Strategie
PC
20. říjen 2006

REMAKE

Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
81/100
Hodnocení čtenářů:
80/100
Datum recenze:
16. října 2005
Recenze