Absolver
Věková dostupnost

Absolver

Články

Absolver: Downfall z vás udělá Bruce Leeho

Unikátní bojovou hru Absolver dostali před měsícem všichni předplatitelé PlayStation Plus, což pro tituly obvykle znamená pořádný přísun nových hráčů. Tvůrci ze studia Sloclap teď přichází s bezplatným updatem, který už příští týden přinese nový mód, bojový styl a spoustu výzev k plnění.

Červencovému PS+ vévodí bojovka Absolver a detektivka Heavy Rain

Sony příjemně překvapila všechny předplatitele služby PlayStation Plus už během E3, kdy oznámila přídavek v podobě Call of Duty: Black Ops III. Tenhle kousek na PS+ pořád ještě najdete, akce platí až do 11. července, tak neváhejte. Zároveň s tím tu ale máme oznámení červencových PS+ her, kterým vévodí originální bojovka Absolver a povedená detektivní adventura Heavy Rain.

Best of 2017: nejlepší multiplayer

Ne že by předchozí roky z hlediska multiplayerových her nějak strádaly, ale šílenství, které se odehrálo v tom loňském, se zas tak často nevidí. V podstatě by se dalo říct, že rok 2017 byl rokem multiplayeru. Herní průmysl si pro nás nachystal převážně příjemná překvapení, z nichž pět se dostalo i do našeho konečného výběru. Když se podíváme na nejlepší multiplayerové hry, nemusí jít nutně o ty nejpopulárnější, ale o ty, které nás zaujaly konceptem nebo svým přínosem v oblasti hry více hráčů.

Vychází Absolver - udělá z vás mistra bojových umění s unikátním stylem

Netradiční onlinovka Absolver vychází na PC a PS4, což připomíná i atmosférickým trailerem. Opravdu si v tuhle chvíli nejsem jistý, kolik hráčů dokáže oslovit, ale rozhodně se o to snaží netradičním konceptem, který jen tak neuvidíte. Jde o MMO bojovku, v níž soupeříte či spolupracujete s jinými hráči a v rámci propracovaného soubojového systému si postupně sestavuje svůj vlastní unikátní styl. Takže pokud jste někdy chtěli být mistr bojových umění jak z osmdesátkového hongkongského akčního filmu, máte šanci.

Online bojovka Absolver nespoléhá jen na pěsti a kopy, ale i na zbraně a speciální schopnosti

Online bojovka Absolver již loni předvedla, že poměrně stabilní žánr bojových her může být vcelku snadno inovován. Hektické mačkání tlačítek a doufání ve vyvolání komba je zde nahrazeno výběrem postoje a s ním souvisejících kopů a úderů, které si sami poskládáte do jednotlivých balíčků, které představují různé bojové styly (viz předchozí článek). Nové video navíc ukazuje, jak snadno se vyrovnaný souboj může zvrtnout v jednoznačnou šlamastiku.

V bojovce Absolver si vytvoříte svůj vlastní bojový styl a komba

V každé onlajnovce je jedním z nejdůležitějších prvků možnost upravit si svou vlastní postavu. Mezi všemi těmi zástupy ostatních hráčů prostě chcete být unikátní a neopakovatelní. A kung-fu bojovka Absolver vám přesně tohle nabídne. Jednak z kosmetického hlediska, ale to není až tak důležité. Mnohem podstatnější je, že si sami vytvoříte vlastní bojový styl plný kombinací různých úderů, se svými silnými stránkami a slabinami. Pěkně to demonstruje nové video.

Bleskovky

  • 28. 6. 2018 - Členové PS Plus programu obdrží v červenci Absolver (PS4), Heavy Rain (PS4), Rayman 3 HD (PS3), Extreme Exorcism (PS3), Space Overlords (PSV + PS4), Zero Escape: Zero Time Dilemma (PSV).

Hodnocení Metacritic:
69/100