Online bojovka Absolver nespoléhá jen na pěsti a kopy, ale i na zbraně a speciální schopnosti
zdroj: Archiv

Online bojovka Absolver nespoléhá jen na pěsti a kopy, ale i na zbraně a speciální schopnosti

20. 7. 2017 9:35 | Video | autor: Patrik Hajda |

Online bojovka Absolver již loni předvedla, že poměrně stabilní žánr bojových her může být vcelku snadno inovován. Hektické mačkání tlačítek a doufání ve vyvolání komba je zde nahrazeno výběrem postoje a s ním souvisejících kopů a úderů, které si sami poskládáte do jednotlivých balíčků, které představují různé bojové styly (viz předchozí článek). Nové video navíc ukazuje, jak snadno se vyrovnaný souboj může zvrtnout v jednoznačnou šlamastiku.

Za všechno mohou Tension Shards. Jedná se o krystaly, které absorbují neviditelnou energii napětí, která nevyhnutelně doprovází každý souboj. Tedy, alespoň podle vypravěčky ve videu níže je neviditelná, ale vsadím se, že při hraní proti lidským i počítačovým protivníkům bude napětí dobře patrné.

V každém případě byste si vypjatých situací měli vážit, protože vám nabíjí krystaly, které v sobě ukrývají speciální schopnosti, co jsou připravené vybuchnout. Asi ne tedy úplně doslova. Stejně jako se na svých cestách online světem učíte nové pohyby a komba, můžete se naučit i nové schopnosti. Může jít o léčící auru, snížení přijímaného zranění, zvýšení toho udíleného nebo vysátí soupeřovy výdrže.

zdroj: Archiv

Ale možná nejzajímavějším vylepšením, které se paradoxně zpřístupní také až po naplnění krystalů, je tasení meče. S mečem v ruce se logicky stáváte mnohem nebezpečnějším sokem. Ale není to zapříčiněno jen nabroušeným ostřím. Vytasený meč vám kompletně změní balíček pohybů, které jste si před tím zvolili. Pro soupeře to znamená znovu se učit vaše manévry, kterým se do teď mohl úspěšně vyhýbat.

Ale ani s mečem nemáte výhru jistou. Zbraň nevydrží rubání do nepřítele věčně a časem se nezvratně poškodí. To by ještě nebyl takový problém, jakým je odzbrojení soupeřem. V takovém případě záleží jen na rychlosti, kdo se jako první chopí v zemi zabodnutého meče. Z vámi vyvolané výhody se tak obratem může stát pro vás bezvýchodná situace.

Absolver začíná vypadat čím dál tím zajímavěji, ale stále nám chybí nějaké konkrétnější informace o online obsahu. Hra přitom vychází již 29. srpna na PC a PlayStation 4 za 30 dolarů. Pokud si Absolver předobjednáte, získáte 10 % slevu a speciální obleček Uring Priest s maskou Labyrinth Prospect do hry. K dispozici je i speciální edice za 75 dolarů, která navíc obsahuje samolepky, 52stránkový artbook a nositelnou masku skutečné velikosti.

Nejnovější články