A Plague Tale: Innocence

A Plague Tale: Innocence

Články

Samotářské radosti roku 2019

Všechno je online, všechno má multiplayer, bývá to zadarmo, ale prošpikované mikrotransakcemi. Taková už je moderní doba. Aby se člověk skoro bál, že staré dobré singleplayerové příběhové hry vymizí, protože většinou nevydělají tvůrcům tolik jako barevné repetitivní střílečky, ve kterých jde jen o to, honit se za skillem. Ale jakožto hráč, který nedá na singleplayer dopustit, mohu za sebe s radostí říct, že jsem si rok 2019 moc užil i navzdory multiplayerovým trendům.

Výbornou morovou adventuru A Plague Tale: Innocence nejspíš čeká pokračování

A Plague Tale: Innocence je jedním z milých překvapení letošního roku. Francouzské studio Asobo jejím prostřednictvím předalo srdceryvný, dospělý příběh zasazený do zajímavého prostředí, které se pyšnilo nádhernou grafikou. Hra zabodovala v prodejích i recenzích (Metacritic 81, Steam 95 %) a není proto divu, že její svět bude pravděpodobně rozšířen.

GamesPlay – hrajeme depresivní adventuru A Plague Tale: Innocence

Čistě singleplayerový, příběhový počin studia Asobo se naštěstí povedl. Adventura A Plague Tale: Innocence si odnesla chválu nejen od Patrika, ale i celého světa. Dneska si v GamesPlayi ukážeme, jak toto spojení stealthu, hladových krys a nemilosrdné inkvizice vypadá v chodu.

V A Plague Tale: Innocence jste sami na mor i celou církev

Potemnělá adventura A Plague Tale: Innocence vychází zítra, je tedy čas na pořádně atmosférický trailer. Ten načrtne velice depresivní prostředí válkou zmítané Francie, kam ve 14. století zavítal taky mor. Svého nakaženého bratříčka budete v roli jeho starší sestry muset uchránit před inkvizitory, krysami a ideálně také najít zázračný lék proti černé smrti.

V pochmurné adventuře A Plague Tale: Innocence je světlo vaším přítelem i nepřítelem

Není moc her jako A Plague Tale: Innocence. Velmi temný středověk zmítaný krvavými válkami se zde mísí s nechutnou morovou ránou. Tisíce krys pokryly špinavé ulice stejně jako zbídačené mrtvoly prostých obyvatel, vojáků a přisluhovačů inkvizice. Tento svět rozhodně není vhodným místem pro osamocené sourozence Amicii a Huga, ale nikdo jim nedal na výběr. Nové záběry z hraní představují nelehké překážky na jejich cestě.

Bleskovky

  • 14. 7. 15:19 - GOG poslal do akce francouzské hry. Od Dishonored přes Vampyr po A Plague Tale

  • 2. 7. 16:25 - Tvůrci A Plague Tale: Innocence a Dead Cells se pochlubili závratnými čísly z prodejů

  • 24. 1. 2019 - Dystopická adventura A Plague Tale: Innocence vyjde letos 14. května.

  • 23. 8. 2018 - Video: Čtvrt hodiny ve hře A Plague Tale: Innocence.

Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
81/100
Hodnocení čtenářů:
60/100
Datum recenze:
16. května 2019
Recenze