Nejčtenější články týdne: Rytíři, kovbojové a bolševici
zdroj: Vlastní

Nejčtenější články týdne: Rytíři, kovbojové a bolševici

10. 11. 2019 17:00 | Z redakce | autor: Redakce Games.cz |

Někdy se stává, že jedna hra v týdnu dominuje a zabere si pro sebe třeba hned tři z pěti pozic mezi nejčtenějšími články týdne. Tentokrát tomu tak nebylo – Death Stranding bodovalo minulý týden, Red Dead Redemption II na PC se do hlavní pětice probojovalo jen jedním článkem a nové Call of Duty: Modern Warfare taky. Zlatou medaili za nejčtenější článek týdne si pro sebe ale získává modifikace Hry o trůny do Kingdom Come. Vlastně nepřekvapivě...

Nejčtenější články týdne

Velvetist
V Čechách vzniká hra Velvetist inspirovaná první Mafií
Na našem malém plácku vzniká spousta zajímavých her, ale jen málo tvůrců se odváží pustit do něčeho většího, jako je akční adventura s otevřeným světem zasazená do historického období. Ale do něčeho se pustit ještě neznamená, že to taky dokončíte. Tak snad to tvůrci ze studia SiCzech Arts zvládnou, protože jejich projekt Velvetist má velký potenciál.
cod-poutak-ahoj
Call of Duty: Modern Warfare – recenze
Doutníkovým kouřem prosycené licousy a knír kapitána Price zmizely z našich životů před dlouhými osmi lety a leckdo by řekl, že právě někdy v té době skončila zlatá éra Call of Duty. Všechny možné vesmírné šarády nebo battle royale místo kampaně sérii posunuly... jinam, tam, kam se to mně osobně nezamlouvalo. Jenže ona se teď vrací. Spolu s Pricem. Spolu s příběhem. Spolu s moderní válkou.
Red Dead Redemption II
Právě vyšlo Red Dead Redemption II na PC
Čekání je u konce. Red Dead Redemption II po roce a zhruba jednom týdnu přestává být exkluzivní hrou pro konzole a hledá nové kovboje v řadách PC hráčů. Dost možná půjde o jednu z největších událostí roku a jsme zvědaví, kam se posune těch dosavadních 25 milionů prodaných kopií.
CROSSROAD INN RECENZE
Crossroads Inn – recenze
Jak praví klasik: bez hosta hospodu neuživíš. A uživíš-li, nepobavíš se. Hostinec tajemstvími opleteného strýčka Martyna ovšem o hosty žádnou nouzi nemá, i proto, že takové malichernosti, jako je otevírací doba, obyvatele malebného světa Delcrys vůbec netíží. Ti jsou zkrátka připraveni nalévat se pořád a vaší prací, jakožto právě plnoletého Martynova svěřence, je jim toto konání zpříjemnit všemi dostupnými prostředky.
Kingdom Come: Deliverance
Vývoj totální konverze Kingdom Come do Hry o trůny pokračuje
Zřejmě se stalo přesně to, v co Warhorse Studios s oficiální podporou uživatelských modifikací doufali. Modder Blick Mang, který se pod hlavičkou Seven Kingdoms snaží do kabátku Západozemí převléct třeba i Total War, obnovuje práce na modu, který by měl středověký realismus Kingdom Come přenést do ještě depresivnějšího prostředí seriálové Hry o trůny.

Redakce doporučuje

Horizon: Zero Dawn
Pokračování Horizon Zero Dawn bylo zřejmě potvrzeno pracovním inzerátem
Všichni asi tak nějak tušíme, že se akční adventura se sympatickou zrzkou a neméně sympatickými robodinosaury po svém vřelém přijetí před dvěma lety v nějaké podobě vrátí. Guerrilla Games se k oficiálnímu oznámení zatím nemají, o existenci Horizon Zero Dawn 2 se ale už stihla prořeknout dabérka a amsterdamské studio nyní shání umělce do týmu, který tvoří „okouzlující prostředí Horizonu“.
oldsnake
Tohle hraní není pro starý? Houby!
„Už jsem starej a holt na ty děti, který mají mnohem rychlejší reflexy, nemám.“ Věta, kterou jsem za poslední rok slyšel hned několikrát a popravdě, párkrát jsem ji také pronesl. Už jsem se na věc díval tak, že v osmatřiceti jsou mi některé žánry prostě zapovězené, protože než se mé artritické neurony dobelhají do mozku, už mě teabagguje nějaký adolescent sjetý Gatoradem. Jenže…
Death Stranding
Tipy a triky pro přežití v Death Stranding
Takže jste se rozhodli vrhnout na nejnovější hru Hidea Kodžimy. Inu, stát se kurýrem, kterému se povede přemostit celou Severní Ameriku, nebude snadný úkol, ale pokud myslíte, že na to máte... Nejlepším tipem do začátku je samozřejmě obligátní sdělení „čtěte tutoriály“, v tomto článku se tedy zaměříme spíš na některé mechaniky, které by vám nemusely být zkraje úplně jasné.
Ghost Recon Breakpoint
Uff, ještě že jsem ten Breakpoint nemusel recenzovat
Metacritic se ustálil kolem šedesáti, u nás v recenzi padla šestka a já se královsky bavím. No dobře, možná ne královsky, ale Ghost Recon Breakpoint si upřímně užívám. Zároveň tímto děkuji Davidu Rynešovi, který si na záda naložil recenzní kříž a já tak nemusím řešit hloupý příběh, stereotypní mise, uši trhající dabing, polovičaté survival prvky, triviální obtížnost a obecnou monotónnost. Místo toho se prostě jen bavím. Víte proč? Protože mám čas a chuť.
Red Dead Redemption 2 PC 4K
Podívejte se, jak vypadá Red Dead Redemption 2 na PC ve 4K
Jak už to vypadá z prvních testů, většina smrtelníků si Red Dead Redemption 2 na PC v rozlišení 4K nebo na nejvyšší detaily nezahraje. Nároky hry na grafickou kartu jsou opravdu krvavé. Než se ale s vámi podělím o výsledky benchmarků, podívejte se na 4K screenshoty z úvodu hry.

Videa

Gamesplay_poutáky_ahoj
LongPlay – Crusader Kings II podruhé #3: Krize (a kříže), kam se podíváš
Lehce nabyli, lehce pozbyli. Tohle rčení bohužel platí pro naše dva středověké panovníky Vaška s Alešem, kteří České království rozšířili možná až moc a následkem neprozřetelné dynastické politiky o velký kus přišli, když zdánlivě nezničitelný král Hrabiš konečně natáhl bačkory. Ale plán sjednotit slovanstvo stále žije – jen teď před kluky stojí jedna obří saská překážka navíc.
Gamesplay_poutáky_ahoj
BoardGame Club #18: S Oskarem o Essen SPIEL 2019 + vánoční soutěž
Měsíc se s měsícem sešel, Patrik se s Alladjexem sešel, a to znamená jediné – další BoardGame Club. Po minulých šesti hodinách si dáváme za cíl odejít dnes alespoň o pár minut dřív, a proto také začínáme i o hodinu dřív… Ale málo toho nebude. Představíme novinky, které vyšly v češtině, ale i deskovky, které jsme si vyzkoušeli a možná i přivezli domů z veletrhu SPIEL v německém Essenu.
Gamesplay_poutáky_ahoj
GamesPlay – hrajeme multiplayer Call of Duty: Modern Warfare
Příběhovou kampaň Call of Duty: Modern Warfare jsme si v GamesPlayi prošli už minule, dneska se vrhneme na hru více hráčů. Ta se taktéž povedla a taktéž nadmíru připomíná původní Call of Duty 4 včetně killstreaků, perků a dalších vymožeností. Pojďte s námi postřílet radikální Rusáky/amorální Američany!
Gamesplay_poutáky_ahoj
GamesPlay – hrajeme The Outer Worlds
Mistři z Obsidianu naštěstí nezklamali. Jejich poslední, mnohými dlouho očekávaný počin The Outer Worlds si od nás vysloužil osmičku, přičemž ve světě panuje podobné nadšení. Teď, když už máme opravené studio, se povědomému, přesto však originálnímu RPG můžeme podívat pod dystopické pozlátko.
Gamesplay_poutáky_ahoj
Sledujte Fight Club #451 o Death Stranding, Red Dead Redemption 2 na PC a BlizzConu
Někdy máme takhle při středě problém dát dohromady pár zajímavých témat, kterým bychom v podcastu mohli dát prostor. Tento týden ale nebyl ten případ – naši pozornost si vysloužil nejen nejnovější počin Hidea Kodžimy, o kterém konečně můžeme mluvit, ale také vydání Red Dead Redemption 2 na PC a s ním spojené problémy i grafické orgie. A k tomu ještě víkendový BlizzCon.
Gamesplay_poutáky_ahoj
LongPlay – hrajeme Kodžimovo Death Stranding
Nejnovější hra Hidea Kodžimy sice vychází teprve zítra, s jejím příchodem na Nový Zéland ale padlo embargo i pro zbytek světa. Dnes se proto můžeme videoformou vydat do roztříštěné postapokalyptické Ameriky, kterou Norman Reedus v roli Sama musí zase hezky pospojovat. Hrát budeme poctivě od začátku – v dalších dílech LongPlaye se ale podíváme i do pozdějších fází hry.
Gamesplay_poutáky_ahoj
LongPlay – Death Stranding #2: Tohle má být nuda?
Šárka sice na začátku prvního dílu LongPlaye Death Stranding varovala diváky před pomalým rozjezdem a případnou nudou, na závěr prvního dílu si ale Vašek samým vypětím málem začal kousat nehty. Náš poslíček Sam Porter Bridges totiž zažil až nepříjemně blízké setkání s Vyplavenými věcmi, nakonec ale i společně s Propojeným plodem zvládl dorazit do bezpečí. Copak nám asi Spojená města americká vyplaví tentokrát?

Nejnovější články