Právě vyšlo Red Dead Redemption II na PC
zdroj: Archiv

Právě vyšlo Red Dead Redemption II na PC

5. 11. 2019 14:02 | Novinky | autor: Redakce Games.cz |

Čekání je u konce. Red Dead Redemption II po roce a zhruba jednom týdnu přestává být exkluzivní hrou pro konzole a hledá nové kovboje v řadách PC hráčů. Dost možná půjde o jednu z největších událostí roku a jsme zvědaví, kam se posune těch dosavadních 25 milionů prodaných kopií.

Red Dead Redemption II vyšlo na PC dnes ve 14:00, takže ve chvíli, kdy čtete tyto řádky, je už pozdě na předobjednávku s další hrou zdarma v novém launcheru Rockstar Games. Ale netřeba truchlit. RDRII vám samo o sobě vydrží docela dlouho jak z hlediska obřího singleplayeru, tak i gigantického multiplayeru. Připomínáme, že hra dorazí na Steam až v prosinci. Buď si tedy počkejte, nebo se spokojte s launcherem Rockstaru či Epicu.

Na počítači půjde o jednu z nejhezčích her současnosti (soudě dle obrázků a trailerů) a kdo ví, co se hrou ještě udělají případné uživatelské modifikace. Jirka už se nemůže dočkat, až tuto novinku podrobí svým náročným testům. Ale abych ho tu zbytečně netlumočil, tak mu rovnou předávám slovo. Jirko?

zdroj: Rockstar Games

Díky, Patriku. Ačkoli oficiální hardwarové požadavky vypadají umírněně, zahrát si ve 4K bude oříšek i pro majitele nejvýkonnějších sestav současnosti – alespoň dle příspěvku na blogu Nvidia, který nastínil, jaké karty bude třeba na hraní při 60 FPS.

Pro rozlišení Full HD je dle interního benchmarku hry ideální grafika RTX 2060, pro QHD pak RTX 2070 Super a ve 4K si zahrají údajně jen majitelé RTX 2080 Ti, a to ještě ani ne na vysoké detaily.

Red Dead Redemption 2 Nvidia GeForce Recommended Graphics Cards zdroj: Nvidia blog

To se trošku odlišuje od doporučených požadavků Rockstaru, který pro hru ve Full HD udává GeForce GTX 1060 nebo Radeon RX 480. Na druhou stranu, zájem Nvidie jako výrobce grafik pochopitelně je, abyste si koupili kartu co možná nejvýkonnější.

Jak je to doopravdy, už nicméně hádat nemusíme. Hra je venku, takže si to můžeme ověřit přímo v integrovaném benchmarku. Testy čekejte i zde na Games, kromě výkonu se podíváme i na rozdíly oproti konzolovým verzím.

Nejnovější články